Stacja ładowania

Codziennie ruszaj w drogę z dobrą energią

Wygoda, oszczędność czasu i niezawodność. Własna stacja ładowania to gotowość do ruszania w drogę. Jeśli parkujesz samochód w domu, w ciągu dnia naładujesz go wykorzystując prąd z instalacji fotowoltaicznej. Możesz zaplanować też własny harmonogram ładowań, a uniwersalne gniazda będą służyć Ci latami, nawet wtedy, kiedy zmienisz samochód.

Skorzystaj z doświadczenia naszych Partnerów, by dobrać rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb komunikacyjnych.

Dlaczego warto stosować stację ładowania?

 

Z nami wyposażasz swój dom w system urządzeń stworzony i obsługiwany przez specjalistów. Inwestujesz więc nie tylko w niższe rachunki, ale i w bezpieczeństwo, i pewność na lata. A konsultację i wycenę masz u nas bezpłatnie!

Wszystko masz blisko

Nowocześnie i bez niespodzianek

Użytkujesz i mądrze kontrolujesz

Jesteś częścią zielonej zmiany

Podłącza Cię do wygody
i oszczędności: stacja ładowania

Czym jest stacja ładowania?

To lokalizacja, w skład której wchodzi jeden lub kilka punktów ładowania, odpowiednio oznaczone miejsce postojowe, instalacja elektryczna i oprogramowanie do obsługi. Stacja służy do dostarczania energii do pojazdów elektrycznych i hybrydowych plug-in celem naładowania ich akumulatorów.

Jak działa stacja ładowania?

Po połączeniu pojazdu z punktem ładowania za pomocą dwustronnego kabla następuje autoryzacja użytkownika, a następnie inicjacja procesu ładowania. W jego trakcie energia elektryczna jest przekształcana, jeśli to konieczne, do wymagań pojazdu za pomocą prądnicy i inwertera. 

Jakie warunki muszę spełniać, by zamontować stację w domu?

Stacja ładowania musi zostać dopuszczona do użytku przez Urząd Dozoru Technicznego. Ponadto miejsca postojowe należy oznaczyć znakami pionowymi D18a + T0 i znakiem poziomym P20 wraz z zabezpieczeniem mechanicznym – barierkami.

Twoja prywatna stacja ładowania
– co się na nią składa?

 Twoja prywatna  stacja ładowania
 – co się na nią składa?

Punkt ładowania

Miejsce postojowe

Instalacja elektryczna

Oprogramowanie do świadczenia usług

Dla kogo?

Dla właścicieli domów i firm

Zarządzaj możliwościami własnej stacji ładowania, wykorzystując ją do potrzeb własnych, rodziny lub udostępniając ją klientom swojej firmy. Bez względu na jej przeznaczenie zyskujesz: jesteś niezależny, a wartość i atrakcyjność Twojej nieruchomości oraz Twojego biznesu może wzrosnąć.

Dla ceniących wygodę i czas

Swobodnie decydujesz, kiedy podpiąć samochód pod stację, dopasowując harmonogram ładowań do swojego rytmu dnia – bez konieczności oczekiwania na swoją kolej i poszukiwania najdogodniejszego, ogólnodostępnego punktu. Ten najbliższy znajduje się tuż za drzwiami Twojego domu.

Dla ekomobilnych

Dla eko-mobilnych

Jeśli masz samochód elektryczny lub planujesz jego zakup w niedalekiej przyszłości, własna stacja ładowania znacznie ułatwi Ci nie tylko planowanie bliższych i dalszych podróży, ale i zarządzanie kosztami.

Dlaczego od Enei?

Dla właściwych rozwiązań

Twoje oczekiwania wyznaczają wybierane przez nas rozwiązania. Dzięki audytowi energetycznemu masz pewność, że stacja ładowania zostanie dopasowana do Twoich potrzeb – tak, by urządzenie miało odpowiednią moc, a samochód był zawsze gotowy do drogi.

Dla kompleksowości

Wybierając stację ładowania od Partnera Enei, możesz połączyć ją z naszą fotowoltaiką,
a w następnych krokach dołączyć do inteligentnego systemu kolejne urządzenia, by mieć możliwość optymalizowania kosztów zużycia energii. U nas możliwości i korzyści rozrastają się wraz z Twoimi pomysłami.

Dowiedz się więcej

W domach prywatnych proponuje się montowanie na ścianie ładowarki AC o maksymalnej mocy 22 kW. Takie urządzenia gwarantują bezpieczeństwo zarówno samochodu, jak i budynku. Wyposażone są w specjalne, niepowodujące przegrzewania styki, co redukuje ryzyko pożaru. Dzięki komunikacji z ładowanym samochodem dbają one o żywotność jego baterii. Zawsze wyposażone są w odpowiednie zabezpieczenia, a często w dodatkowe funkcje, takie jak odczyt zużycia energii.

Czas ładowania pojazdu elektrycznego zależy od rodzaju samochodu i jego specyfikacji technicznej (przetwornicy pokładowej, pojemności baterii oraz stopnia jej rozładowania) oraz rodzaju prądu, którym będzie pojazd ładowany.

W Polsce najczęściej samochody ładowane są prądem zmiennym, czyli AC. Innymi słowy: to ładowanie z gniazdka w domu, za pomocą ładowarek typu wallbox czy stacji ładowania na przykład w hotelach czy restauracjach. Moc ładowania w tym wypadku waha się od 3 kW do 22 kW, a w niektórych przypadkach nawet 44 kW.

W zależności od mocy stacji ładowania oraz baterii w aucie czas naładowania do pełna może wynosić od kilkudziesięciu minut do ok. 2 godzin.

Istnieje możliwość montażu stacji ładowania w budynku wielorodzinnym. By to zrobić, należy uzyskać zgodę wspólnoty lub spółdzielni.

Należy ustalić, czy dana stacja wyposażona jest w złącze odpowiednie dla gniazda elektrycznego w używanym samochodzie.

Sprawdź także inne energooszczędne rozwiązania!

Korzystaj z odnawialnego
źródła energii

Nadwyżki energii gromadzone

na Twoje potrzeby

Ekologiczne

rozwiązania grzewcze

dla Twojego domu

Energooszczędne ogrzewanie

pod Twoim dachem

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz poniżej, zadzwoń pod numer infolinii lub przyjdź do Biura Obsługi Klienta!

Dane Klienta:

?
?
?
?


Adres planowanej inwestycji

?
?
?
?


Dane o zużyciu energii elektrycznej


Jaka oferta Cię interesuje? *