Własna stacja ładowania pozwoli Ci obniżyć koszty codziennego transportu. Koszt ładowania będzie niższy niż na stacjach komercyjnych. Możesz dodatkowo skorzystać z energii wyprodukowanej z własnej instalacji fotowoltaicznej.
Stacja ładowania nie wymaga skomplikowanego montażu, zarówno w budynkach już istniejących, jak i tych w trakcie budowy. Nasz Partner dokona wstępnego audytu energetycznego i pomoże dobrać idealne rozwiązanie dla Ciebie.
Stacje ładowania oferowane przez naszych Partnerów posiadają wiele przydatnych rozwiązań, np. aplikację mobilną do zarządzania procesem ładowania, zaawansowany system operatorski oraz innowacyjny system dynamicznego zarządzania mocą, pozwalający optymalizować proces ładowania.
Połącz stację ładowania z instalacją fotowoltaiczną i wykorzystuj czystą energię do ładowania swojego pojazdu elektrycznego.
Planujesz zakup samochodu elektrycznego lub już go posiadasz w domu lub firmie? Prowadzisz sklep, restaurację lub hotel i jesteś zainteresowany zakupem stacji ładowania, zgłoś się do nas, a my przygotujemy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.
W domach prywatnych proponuje się montowanie na ścianie ładowarki AC o maksymalnej mocy 22 kW. Takie urządzenia gwarantują bezpieczeństwo zarówno samochodu, jak i budynku. Wyposażone są w specjalne, niepowodujące przegrzewania styki, co redukuje ryzyko pożaru. Dzięki komunikacji z ładowanym samochodem dbają one o żywotność jego baterii. Zawsze wyposażone są w odpowiednie zabezpieczenia, a często w dodatkowe funkcje, takie jak odczyt zużycia energii.
Istnieje możliwość montażu stacji ładowania w budynku wielorodzinnym. Należy uzyskać zgodę wspólnoty lub spółdzielni.
Czas ładowania pojazdu elektrycznego zależy od rodzaju samochodu i jego specyfikacji technicznej (przetwornicy pokładowej, pojemności baterii oraz stopnia jej rozładowania) oraz rodzaju prądu, którym będzie pojazd ładowany. W Polsce najczęściej samochody ładowane są prądem zmiennym, czyli AC. Innymi słowy: to ładowanie z gniazdka w domu, ładowarek typu wallbox czy stacji ładowania na przykład w hotelach czy restauracjach. Moc ładowania w tym wypadku nie jest zbyt duża, w zależności od ładowarki waha się od 3 kW do 22 kW, a w niektórych przypadkach nawet 44 kW. Z kolei określenie DC oznacza prąd stały. Korzystają z niego tzw. szybkie ładowarki, charakteryzujące się dużo większą mocą – 100 czy 150 kW, co z kolei zapewnia znacznie krótszy czas naładowania baterii w samochodzie elektrycznym. W zależności od mocy stacji ładowania oraz baterii w aucie czas naładowania do pełna może wynosić od kilkudziesięciu minut do ok. 2 godzin. W związku z faktem, iż koszt ładowarki DC jest często kilkukrotnie wyższy od AC, w Polsce częściej można spotkać ładowarki AC.
Wypełnij formularz kontaktowy
Umów się na bezpłatny audyt
Podejmij decyzję
Gromadź i przechowuj nadwyżki energii wyprodukowanej dzięki instalacji fotowoltaicznej, by skorzystać z nich w przyszłości.
Zobacz więcejNasi konsultanci opowiedzą Ci o produkcie i odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania. Wypełnij formularz kontaktowy – oddzwonimy!
Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.