Wybieralscy wybierają ofertę
Fotowoltaika+

Coś więcej niż fotowoltaika – odkryj PLUSY rozwiązań od Enei!

Twój dom to organizm napędzany energią. Spraw, by stał się bardziej samowystarczalny dzięki połączeniu rozwiązań,
 które będą pracować na Twoje bezpieczeństwo i niezależność. Z Fotowoltaika+ czerpiesz energię ze słońca, 
a system urządzeń pozwala skutecznie korzystać z wyprodukowanej przez Ciebie energii – do ogrzewania, ładowania i wielu innych potrzeb energetycznych Twojego gospodarstwa domowego.

Co łączy w sobie Fotowoltaika+?

Kliknij cyfrę na schemacie i dowiedz się więcej o każdym z urządzeń:

Fotowoltaika

Przejdź na wyższy poziom zarządzania energią, inwestując w bezpieczny system fotowoltaiczny oferowany przez specjalistów. Dzięki panelom najwyższej jakości, które czerpią energię ze słońca, podłączasz się do ekologicznego, odnawialnego źródła energii, a rozszerzając system o kolejne urządzenia, możesz obniżyć rachunki.

Grzejnik akumulacyjny

Energooszczędne urządzenie, idealne do pomieszczeń, w których nie chcesz montować instalacji grzewczych. Ogrzewa efektywnie, ponieważ pracuje w trybie magazynowania energii (nie pobiera jej z sieci przez cały czas), a dzięki dużej powierzchni grzewczej zaspokaja potrzeby grzewcze gospodarstwa domowego.

Pompa ciepła

Ogrzewaj dom komfortowo (bez kotła i opału), nowocześnie (korzystając z odnawialnych źródeł energii), łącząc pompę ciepła z fotowoltaiką. To urządzenie, które pobiera energię cieplną z otoczenia i przy udziale prądu przekształca ją w energię służącą do ogrzewania nieruchomości i wody. A to wszystko w połączeniu z możliwością obniżenia rachunków.

Magazyn energii

Przechowuj energię, którą wytwarzasz dzięki fotowoltaice, by zwiększyć autokonsumpcję i opłacalność inwestycji. Uzupełnienie Domu Mądrze Po(d)łączonego o magazyn energii daje Ci większą elastyczność: jesteś gotowy na przerwy w dostawie prądu, a zgromadzone nadwyżki wykorzystujesz w okresach zmniejszonej produkcji przez instalację, np. w godzinach wieczornych.

Stacja ładowania

Niech ładowanie auta będzie jeszcze wygodniejsze dzięki Twojej prywatnej stacji ładowania. Dzięki niej wykorzystujesz energię z instalacji fotowoltaicznej, by za pomocą uniwersalnego kabla połączyć port ładowania w aucie z punktem ładowania w ścianie lub na słupku. Całość procesu możesz monitorować za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Łączenie się opłaca

Jeśli nie masz jeszcze paneli fotowoltaicznych

Każdy moment jest dobry, aby przyłączyć się do źródła energii odnawialnej i móc korzystać z wyprodukowanej przez nie energii ze słońca! Takie rozwiązanie jest proekologiczne,
 a więc istnieje możliwość pozyskania atrakcyjnego wsparcia finansowego. Postaw na Dom Mądrze Po(d)łączony i wybierz produkty, które Cię interesują.

Jeśli masz już fotowoltaikę

Bez obaw! Z nami możesz łatwo rozbudować swoją instalację 
o dodatkowe urządzenia. To nie tylko zwiększy Twoje korzyści,
ale również przyczyni się do ochrony naszej planety.

Fotowoltaika
Grzejnik akumulacyjny
Magazyn energii
Pompa ciepła
Stacja ładowania

Kliknij nazwy interesujących Cię urządzeń, łącz je i poznaj korzyści:

Możliwość oszczędzania i pewność użytkowania

Plusy dla Ciebie: możliwość oszczędzania i pewność użytkowania.

Z nami wyposażasz swój dom w system urządzeń stworzony i obsługiwany przez zaufanych Partnerów Enei. Inwestujesz więc nie tylko w możliwość obniżenia rachunków, ale i w bezpieczeństwo, i pewność na lata. A konsultację i wycenę masz u nas bezpłatnie! Z Fotowoltaiki+ możesz czerpać podwójne korzyści: to potencjał obniżenia kosztów energii dla Ciebie i ekologiczne rozwiązanie dla planety! Dzięki dotacji możesz obniżyć koszty inwestycji.

 

Łatwo unowocześniasz system ogrzewania

Plus dla Ciebie: ekonomiczny system grzewczy.
Wydajnie, ekologicznie, oszczędnie – tak ogrzewasz, łącząc fotowoltaikę z grzejnikiem akumulacyjnym. To nowatorskie rozwiązanie, które zapewni komfort przy zmniejszonym zużyciu energii, szczególnie w okresach tzw. przejściowych.

 

Gromadzisz na własne potrzeby

Plus dla Ciebie: elastyczność energetyczna.

Magazyn energii to klucz do ekologicznej przyszłości, elastyczności energetycznej i furtka do oszczędności. Gromadząc nadwyżki energii, możesz chronić środowisko. To inwestycja, która opłaca się dla Ciebie i dla planety. Dzięki dotacji możesz obniżyć koszty inwestycji.

 

Ogrzewasz ekonomiczniej

Plusy dla Ciebie: ogrzewanie przy wsparciu energii wytworzonej z fotowoltaiki.

Łącząc pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną, zwiększasz swoją autokonsumpcję energii elektrycznej wyprodukowanej ze swoich paneli na potrzeby grzewcze domu bez kotła, komina, opału.

 

Masz trzy razy więcej korzyści

Plus dla Ciebie: magazynowanie i ekoogrzewanie.
Takie połączenie urządzeń sprawia, że Twoje gospodarstwo domowe zyskuje większą niezależność energetyczną, a ogrzewanie domu i wody staje się bardziej ekonomiczne. Możliwe korzyści dla Twojego portfela idą ponadto w parze z korzyściami dla środowiska: potrójna moc trzech rozwiązań sprawia, że całkowicie eliminujesz emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Wszystko masz blisko

Plusy dla Ciebie, jeśli jesteś posiadaczem auta elektrycznego: ekomobilność i możliwość obniżenia kosztów.

Fotowoltaika + własna stacja ładowania to gotowość do ruszenia w drogę. Energia z fotowoltaiki zasilają Twoje auto, a Ty cieszysz się ekoenergią i możliwością oszczędzania.

 

Ładujesz korzystniej i wygodniej

Plus dla Ciebie: ekoenergia na każdą drogę.
Wytwarzana dzięki panelom fotowoltaicznym, gromadzona dzięki magazynowi energii i wykorzystywana do ładowania Twojego samochodu, aby ten zawsze był gotowy do drogi. To połączenie urządzeń sprawia, że zyskujesz elastyczność komunikacyjną i wygodę.

 

Dlaczego fotowoltaika z Eneą?

Chcemy ułatwić Ci to, co wydaje się trudne, 
i wskazać najkorzystniejszą drogę inwestycji 
w Twój Dom Mądrze Po(d)łączony!

Wiemy, że zapewnienie zasilania domu w energię może kojarzyć się
 ze skomplikowanym procesem i naprawdę dużym wydatkiem.

Nasi Partnerzy gwarantują wsparcie i bezpieczeństwo przez lata. To właśnie przez lata ma służyć Ci instalacja fotowoltaiczna, dlatego warto wybrać taką usługę, która pozwoli Ci w wydajny i bezpieczny sposób zarządzać energią.

Bezpłatna konsultacja i wycena

Pewność inwestycji

Kompleksowa obsługa

Elastyczny dobór produktów

Dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii

Skorzystaj z jednej z dotacji lub ulg podatkowych, by obniżyć koszty związane z zakupem i montażem produktów wchodzących w skład oferty Fotowoltaika+.

Produkt Fotowoltaika Pompa ciepła Magazyn energii Stacja ładowania Grzejnik akumulacyjny
Czyste Powietrze    
Moje Ciepło        
Ciepłe Mieszkanie      
Ulga Termomodernizacyjna      

 

Kto może skorzystać z dofinansowania?

 

 • właściciel lub współwłaściciel budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą wydzielonego w budynku jednorodzinnym,

 • osoba, której dochód roczny nie przekracza 135 tys. zł (w przypadku rozliczania się wraz z drugą osobą dochód liczony łącznie nie może przekraczać na osobę 100 tys. zł)

lub

 • spełniasz określone kryteria dochodowe dotyczące maksymalnego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym
lub mającego przyznane prawo do zasiłku określonego w wymaganiach kwalifikacyjnych.

 

Co obejmuje dofinansowanie?

 

Dofinansowanie w ramach dotacji „Czyste Powietrze” obejmuje:

 • wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy (patrz: pompa ciepła, grzejnik akumulacyjny) oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku,

 • instalację fotowoltaiczną (pod warunkiem wymiany źródła ciepła na efektywne),

 • ocieplenie ścian, dachu, stropu i podłogi,

 • wymianę okien i drzwi,

 • wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperację).

 

Jak złożyć wniosek?

 

Wniosek można złożyć na dwa sposoby: w formie e-wniosku za pośrednictwem strony internetowej https://czystepowietrze.gov.pl/ lub w urzędzie po wcześniejszym wydrukowaniu i wypełnieniu wniosku.

 

Kiedy złożyć wniosek?

 

Nowa wersja programu ruszyła 3.01.2023 r. i będzie obowiązywał do końca 2029 r.

Kto może skorzystać z dofinansowania?

 

 • gminy, które następnie będą ogłaszać nabór na swoim terenie,

 • osoby fizyczne posiadające tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.

 

Co obejmuje dofinansowanie?

 

Dofinansowanie zakupu i montażu pomp ciepła w nowych budynkach jednorodzinnych.

Przez nowy budynek mieszkalny w programie „Moje Ciepło” rozumie się taki, w przypadku którego (w dniu ubiegania się o dofinansowanie z NFOŚiGW) nie złożono zawiadomienia o zakończeniu budowy albo nie złożono wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie domu.

 

Może to być również nowy jednorodzinny budynek mieszkalny, w odniesieniu do którego złożono już zawiadomienie o przyznaniu dotacji MOJE CIEPŁO, zakończeniu budowy lub wniosek o pozwolenie na użytkowanie – pod warunkiem jednak, że nie nastąpiło to wcześniej niż 1 stycznia 2021 r.

 

Jak złożyć wniosek?

 

Za pośrednictwem strony https://mojecieplo.gov.pl/, na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje o programie oraz przekierowanie do generatora wniosków o dofinansowanie.

 

Kiedy złożyć wniosek?

 

Nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym od 29.04.2022 r. do 31.12.2026 r. lub do wyczerpania dedykowanej puli środków.

Kto może skorzystać z dofinansowania?
 

 • gminy, które następnie będą ogłaszać nabór na swoim terenie,
 • osoby fizyczne posiadające tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.

Co obejmuje dofinansowanie?
 

 • wspieranie likwidacji indywidualnych, nieefektywnych źródeł ciepła wykorzystujących paliwa stałe,

 • zastępowanie nieefektywnych źródeł kotłami gazowymi kondensacyjnymi, kotłami na pellet drzewny, pompami ciepła i ogrzewaniem elektrycznym

 • podłączanie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła (np. sieci ciepłowniczej)

 • wsparcie w wykonaniu instalacji centralnego ogrzewania (c.o.) i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), wymiana okien i drzwi, wentylacja mechaniczna.

Jak złożyć wniosek?
 

Program jest zarządzany na poziomie lokalnym przez samorządy (gminy i miasta). Dlatego miejsce składania wniosku w ramach tego programu może różnić się w zależności od konkretnej gminy lub miasta.
Szczegóły, wzory wniosków oraz aktualności dotyczące konkretnych naborów znajdziesz na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/inne-programy/cieple-mieszkanie/o-programie

 

Kiedy złożyć wniosek?
 

Pierwszy nabór wniosków dla gmin do programu „Ciepłe Mieszkanie” został zakończony w dniu 31.12.2022 roku. Zgodnie z programem drugi nabór trwał od 29.09.2023 r. do 31.01.2024 r., w zależności od dostępności środków.

Kto może skorzystać z dofinansowania?
 

 • właściciel lub współwłaściciel domu jednorodzinnego (także w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej),

 • podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej (zarówno według stawki 12%, jak i 32%), 19% stawki podatku liniowego,

 • opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych,

 • osoby korzystające z dotacji w programie Mój Prąd czy też Czyste Powietrze – w takim przypadku kwota podlegająca odliczeniu będzie pomniejszona o wartość dofinasowania.

 • Wydatki powinny być udokumentowane fakturami wystawionymi wyłącznie przez tych podatników VAT, którzy nie korzystają ze zwolnienia od tego podatku. Aby odliczyć ulgę, należy również ukończyć przedsięwzięcie w ciągu 3 lat (np. rozpoczęcie inwestycji i pierwszy wydatek – maj 2019 r., a zakończenie nie później niż 31 grudnia 2022 r.).

Co obejmuje dofinansowanie?
 

Dofinansowanie pozwala na odliczenie od dochodów wydatków związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych, takich jak: fotowoltaika czy pompy ciepła.
 

Jak uzyskać ulgę?
 

Odliczeń dokonujesz w zeznaniu podatkowym PIT-36, PIT-36L, PIT-37 lub PIT-28, do którego należy dołączyć załącznik PIT/O (informację o odliczeniach).

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz poniżej, zadzwoń pod numer infolinii lub przyjdź do Biura Obsługi Klienta!

Dane Klienta:

?
?
?
?


Adres planowanej inwestycji

?
?
?
?


Dane o zużyciu energii elektrycznej


Jaka oferta Cię interesuje? *