Grzejnik akumulacyjny

Twój oszczędny system elektrycznego ogrzewania

Kilkanaście minut pobierania energii, która zostaje zmagazynowana i długo oddawana, już bez poboru prądu. To Ty w precyzyjny sposób kontrolujesz temperaturę w domu, nawet na odległość: dzięki mobilnej aplikacji i czujnikom. Zadbaj o komfort termiczny rodziny: bez skomplikowanego montażu, bez konieczności organizowania pomieszczenia na kotłownię i instalowania ogrzewania podłogowego. To łatwe do wprowadzenia rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu przestrzeniach.

Dlaczego warto stosować
grzejnik akumulacyjny?

 

Z nami wyposażasz swój dom w system urządzeń stworzony i obsługiwany przez specjalistów. Inwestujesz więc nie tylko w niższe rachunki, ale i w bezpieczeństwo, i pewność na lata. A konsultację i wycenę masz u nas bezpłatnie!

Jedno z najoszczędniejszych
źródeł ciepła

Komfortowo, bo bezobsługowo

Wystarczy gniazdko
 

Prostota i energooszczędność:
grzejnik akumulacyjny

Czym jest grzejnik akumulacyjny?

Nazywa się go jednym z energooszczędnych urządzeń wykorzystujących energię elektryczną do ogrzewania pomieszczeń. Ma wyjątkowo dużą powierzchnię grzewczą, system precyzyjnego regulowania temperatury i nie wymaga skomplikowanego montażu. To proste rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, w których nie chcemy zbytnio ingerować w przestrzeń.

Jak działa grzejnik akumulacyjny?

Przede wszystkim nie działa w sposób ciągły i właśnie ten tryb pracy sprawia, że charakteryzuje się niskim zużyciem energii. Grzejnik najpierw pobiera prąd (faza krótkiego ładowania), by następnie wyłączyć się i oddawać zakumulowane ciepło przez ok. 40-45 minut. Po tym czasie cykl powtarza się. Możesz sterować nim zdalnie za pomocą aplikacji.
 

Jak przebiega montaż grzejnika?

To wyjątkowo prosty proces dzięki temu, że grzejnik akumulacyjny nie potrzebuje skomplikowanego systemu rur ani innych elementów hydraulicznych. Może być zamontowany na ścianie lub ustawiony na stabilnych nóżkach lub kółkach (umożliwiających jego przestawianie) i dzięki tej elastyczności będzie pasował do większości pomieszczeń. Wystarczy bliskie sąsiedztwo gniazdka.

Ekonomiczne cykle ogrzewania

Krótkie ładowanie

Trwa od 15 do 20 minut,

odbywa się raz na godzinę.

Grzejnik pobiera prąd z instalacji.

Wyłączenie się
grzejnika

Długie oddawania ciepła

Trwa od 40 do 45 minut.

Grzejnik oddaje zakumulowane

ciepło bez użycia prądu.

Dla kogo?

Dla ceniących prostotę i komfort

W domu jest tak ciepło, jak lubisz: bez wysiłku, bez bałaganu związanego z montażem i skomplikowanych systemów obsługi. Troszczysz się o to, co najważniejsze, korzystając z gotowych, nowoczesnych rozwiązań.

Dla poszukiwaczy oszczędności

Połączenie grzejnika akumulacyjnego z instalacją fotowoltaiczną pozwala na maksymalizację korzyści i oszczędności, a urządzenie samo w sobie należy do energooszczędnych elektrycznych rozwiązań grzewczych.

Dlaczego od Enei?

Dla jakości

Partnerzy Enei dbają o to, by razem z urządzeniem oferować Ci pewność i bezpieczeństwo na lata. Dlatego jest ono wyposażone w ceramiczny rdzeń akumulacyjny magmatic®, produkowany z wykorzystaniem najnowszych technologii, a sam grzejnik zaprojektowano tak, by zapewniał Ci maksymalny komfort termiczny (np. dzięki dużej powierzchni promieniowania ciepła).

Dla kompleksowości

Wybierając grzejnik akumulacyjny od Partnera Enei, możesz połączyć go z fotowoltaiką,
a w następnych krokach dołączyć do inteligentnego systemu kolejne urządzenia, by jeszcze bardziej optymalizować koszty zużycia energii. U nas możliwości i korzyści rozrastają się wraz z Twoimi pomysłami.

Elektryczne może być ekonomiczne!

Możliwość skorzystania z dofinasowania na montaż grzejnika akumulacyjnego,
korzystająć z dotacji lub ulg: Czyste Powietrze lub Ciepłe Mieszkanie.

Kto może skorzystać z dofinansowania?

 

  • właściciel lub współwłaściciel budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą wydzielonego w budynku jednorodzinnym,

  • osoba, której dochód roczny nie przekracza 135 tys. zł (w przypadku rozliczania się wraz z drugą osobą dochód liczony łącznie nie może przekraczać na osobę 100 tys. zł)

lub

  • spełniasz określone kryteria dochodowe dotyczące maksymalnego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym
lub mającego przyznane prawo do zasiłku określonego w wymaganiach kwalifikacyjnych.

 

Co obejmuje dofinansowanie?

 

Dofinansowanie w ramach dotacji „Czyste Powietrze” obejmuje:

  • wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy (patrz: pompa ciepła, grzejnik akumulacyjny) oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku,

  • instalację fotowoltaiczną (pod warunkiem wymiany źródła ciepła na efektywne),

  • ocieplenie ścian, dachu, stropu i podłogi,

  • wymianę okien i drzwi,

  • wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperację).

 

Jak złożyć wniosek?

 

Wniosek można złożyć na dwa sposoby: w formie e-wniosku za pośrednictwem strony internetowej https://czystepowietrze.gov.pl/ lub w urzędzie po wcześniejszym wydrukowaniu i wypełnieniu wniosku.

 

Kiedy złożyć wniosek?

 

Nowa wersja programu ruszyła 3.01.2023 r. i będzie obowiązywał do końca 2029 r.

Kto może skorzystać z dofinansowania?
 

  • gminy, które następnie będą ogłaszać nabór na swoim terenie,
  • osoby fizyczne posiadające tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.

Co obejmuje dofinansowanie?
 

  • wspieranie likwidacji indywidualnych, nieefektywnych źródeł ciepła wykorzystujących paliwa stałe,

  • zastępowanie nieefektywnych źródeł kotłami gazowymi kondensacyjnymi, kotłami na pellet drzewny, pompami ciepła i ogrzewaniem elektrycznym

  • podłączanie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła (np. sieci ciepłowniczej)

  • wsparcie w wykonaniu instalacji centralnego ogrzewania (c.o.) i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), wymiana okien i drzwi, wentylacja mechaniczna.

Jak złożyć wniosek?
 

Program jest zarządzany na poziomie lokalnym przez samorządy (gminy i miasta). Dlatego miejsce składania wniosku w ramach tego programu może różnić się w zależności od konkretnej gminy lub miasta.
Szczegóły, wzory wniosków oraz aktualności dotyczące konkretnych naborów znajdziesz na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/aktualnosci-cieple-mieszkanie/

 

Kiedy złożyć wniosek?
 

Pierwszy nabór wniosków dla gmin do programu „Ciepłe Mieszkanie” został zakończony w dniu 31.12.2022 roku. Zgodnie z programem drugi nabór zostanie uruchomiony do 31.12.2023 r., w zależności od dostępności środków.

Dowiedz się więcej

Grzejnik akumulacyjny to połączenie „oszczędności” grzejnika akumulacyjnego oraz wysokiej zdolności rozprowadzenia ciepła w pomieszczeniu – grzejnika konwekcyjnego. Działa w systemie magazynowania ciepła, a nie w sposób ciągły – pobiera prąd tylko przez średnio 15-20 minut w ciągu godziny do maksymalnego naładowania, następnie wyłącza się i przez 40-45 minut oddaje ciepło zakumulowane wewnątrz bez użycia prądu.

Wykonany jest z wysokiej jakości materiału ceramicznego MAGMATIC®, z którego wyprodukowano rdzeń akumulacyjny. W rdzeniu tym zatopione są elementy grzejne wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki właściwościom MAGMATIC® udało się wyprodukować grzejnik o grubości 7 cm, co podnosi jego wartość wizualną.

Można zastosować go wszędzie – wystarczy tylko zwykłe gniazdko. Grzejniki te są również bardzo bezpieczne w użytkowaniu dzięki niskiej temperaturze obudowy, która sprawia, że można je bezpiecznie stosować w pomieszczeniach przeznaczonych również dla dzieci.

Grzejniki akumulacyjne to jedne z najoszczędniejszych urządzeń elektrycznych do ogrzania Twojego domu lub lokalu. Czas poboru prądu przez grzejnik akumulacyjny to średnio tylko 4 do 6 godzin w ciągu doby. Zastosowane w nich nowoczesne systemy sterowania optymalizują ich pracę i pozwalają na zmniejszenie mocy zainstalowanych urządzeń w stosunku do innych rozwiązań. Ograniczenie mocy zainstalowanej ma ogromne znaczenie w tzw. starym budownictwie, gdzie instalacje wewnętrzne rzadko są przystosowane do większego poboru mocy.

Grzejniki akumulacyjne są urządzeniami bezobsługowymi. Zapewniają wysoki komfort cieplny w każdym pomieszczeniu dzięki precyzyjnej regulacji temperatury. Ponadto istnieje możliwość sterowania temperaturą ogrzewania również zdalnie za pomocą aplikacji internetowych LHZ APP.

Istotną zaletą grzejnika akumulacyjnego jest możliwość przesunięcia w czasie oddawania ciepła i dopasowanie harmonogramu pracy do potrzeb użytkownika.

Sprawdź także inne energooszczędne rozwiązania!

Korzystaj z odnawialnego

źródła energii

Nadwyżki energii gromadzone

na Twoje potrzeby

Ekologiczne

rozwiązania grzewcze

dla Twojego domu

Bliżej, wygodniej i taniej,

gdy ładujesz samochód

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz poniżej, zadzwoń pod numer infolinii lub przyjdź do Biura Obsługi Klienta!

Dane Klienta:

?
?
?
?


Adres planowanej inwestycji

?
?
?
?


Dane o zużyciu energii elektrycznej


Jaka oferta Cię interesuje? *