Pompy ciepła

Ekologiczne i energooszczędne urządzenia
grzewcze do Twojego domu!

Tylko dla Klientów Enei
dodatkowy rok gwarancji GRATIS!

Zobacz niżej

W ramach pakietu zyskujesz

Dlaczego warto stosować pompy ciepła:

Obniżasz rachunki

Powietrzna pompa ciepła pozwoli Ci obniżyć rachunki za ogrzewanie domu i wody użytkowej, ponieważ w tym celu korzysta z darmowej energii odnawialnej, jaką jest energia promieniowania słonecznego skumulowana
w powietrzu.

Dbasz o środowisko

Powietrzna pompa ciepła podczas pracy nie wytwarza żadnych spalin, przyczynia się tym samym do zmniejszenia emisji CO2
i ochrony klimatu.

Zyskujesz niezawodne
i bezpieczne urządzenie grzewcze

Dzięki swojej konstrukcji powietrzne pompy ciepła są bezpieczne w użytkowaniu,
a ryzyko wystąpienia awarii
w odpowiednio dobranym
i zamontowanym urządzeniu jest znikome.

Świadomie
i komfortowo zarządzasz ciepłem
w domu

Powietrzna pompa ciepła zapewni Ci wysoki komfort obsługi systemu grzewczego. Pracuje w pełni automatycznie i pozwala sterować pracą instalacji grzewczej
z dowolnego miejsca, np. za pomocą aplikacji mobilnej.

Możliwość dofinansowania
w ramach Programu Czyste Powietrze 

Wymieniając stare źródła ciepła na paliwo stałe możesz ubiegać się o dofinansowanie. Żeby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Gwarancja

Na powietrzne pompy ciepła udzielana jest 2 letnia gwarancja. Tylko dla Klientów Enei oferta specjalna - dodatkowy 1 rok gwarancji gratis, czyli 3 letnia gwarancja.

Dla kogo? 

Planujesz budowę domu lub modernizację dotychczasowego systemu grzewczego? Jesteś Klientem Enei lub planujesz nim zostać? Ta oferta skierowana jest do Ciebie! Zarządzaj świadomie energią cieplną w swoim domu i zapewnij sobie niższe koszty ogrzewania!

 

Zamów bezpłatną konsultację

Ogrzewanie pompą ciepła składa się z instalacji dolnego źródła ciepła, samej pompy
oraz instalacji grzewczej.

JAK TO DZIAŁA?  

 1. Jesteś zainteresowany ekologicznym, bezobsługowym i energooszczędnym ogrzewaniem Twojego domu lub wody użytkowej? Pozostaw nam swoje dane kontaktowe w poniższym formularzu.
 2. Nasz partner – firma Viessmann, specjalizująca się w nowoczesnych technikach grzewczych przeprowadzi bezpłatny audyt i oceni możliwość montażu powietrznej pompy ciepła Twoim domu.
 3. Przygotujemy dla Ciebie dedykowaną ofertę. Otrzymasz dodatkowy rok gwarancji na pompy ciepła z oferty Viessmann!
 4. Po akceptacji oferty nastąpi realizacja zamówienia, a w konsekwencji montaż powietrznej pompy ciepła w Twoim domu.

Dowiedz się więcej 

Czym jest program Czyste Powietrze?

Czyste Powietrze to program rządowy, którego celem jest ograniczenie emisji pyłów i zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych i dotyczy przedsięwzięć które:

 • zostały rozpoczęte nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o dofinansowywanie;
 • nie zostały zakończone przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie;
 • których realizacja zostanie zakończona do 24 miesięcy od daty zawarcia umowy o dofinansowanie, lecz nie później niż do 30.06.2029 r.


Kto może skorzystać z programu?

 • osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych;
 • osoby fizyczne, które planują lub rozpoczęły budowę domu jednorodzinnego.


W jakiej formie można skorzystać z programu?

 • dotacja;
 • pożyczka;
 • dotacja i pożyczka.


Więcej informacji na stronie: http://powietrze.mos.gov.pl

Dlaczego warto wybrać powietrzną pompę ciepła?

Wybierając sposób ogrzewania domu należy wziąć pod uwagę skuteczność działania całego systemu, wygodę jego obsługi oraz koszty ogrzewania. Powietrzna pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła. Do ogrzewania budynku wykorzystuje energię zgromadzoną w powietrzu, udostępnianą przez naturę bez ograniczeń. Do zasilania potrzebuje energii elektrycznej, jednak ilość dostarczanego przez nią ciepła znacznie przewyższa ilość pobranego prądu, co decyduje o tym, że powietrzna pompa ciepła jest niedroga w eksploatacji.

Pompa ciepła nie wymaga uciążliwej obsługi, ponieważ działa w pełni automatycznie. Wystarczy, że zostanie odpowiednio skonfigurowana, by sama „dbała” o komfort cieplny w budynku.

Charakteryzuje się również czystą pracą - nie wytwarza żadnych spalin i innych zanieczyszczeń. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy troska o jakość powietrza, którym oddychamy powinna być nam szczególnie bliska.

Powietrzna pompa ciepła sprawdzi się zarówno w przypadku nowych, jak i modernizowanych domów. Modernizacja systemu grzewczego z jej użyciem może się odbyć bez dewastowania budynku, ani jego otoczenia. Powietrzna pompa ciepła może zastąpić dotychczasowy kocioł grzewczy lub zostać dołączona do istniejącego systemu, wspomagając jego pracę i obniżając koszty ogrzewania budynku. 

Jak działa powietrzna pompa ciepła?

Powietrzne pompy ciepła nie wytwarzają energii, lecz czerpią ją z powietrza. W tym celu wykorzystują tzw. czynnik chłodniczy – specjalną substancję, która jest nośnikiem ciepła. Temperatura czynnika chłodniczego jest zawsze niższa od temperatury powietrza, dzięki czemu pompa ciepła może pozyskiwać z niego energię również zimą, gdy temperatura powietrza zewnętrznego jest ujemna.

Po podgrzaniu czynnika chłodniczego energią pozyskaną z powietrza, następuje jego odparowanie. Powstała w ten sposób para jest sprężana, co powoduje wzrost temperatury. W tym momencie jest ona już na tyle wysoka, aby mogła zostać wykorzystana do ogrzewania domu lub wody użytkowej. Gorący gaz dalej ulega skropleniu, oddając energię ciepną do domowego systemu grzewczego. 

Jak wygląda serwis i gwarancja?

Na powietrzne pompy udzielana jest 2 letnia gwarancja. Tylko dla Klientów Enei specjalna oferta – dodatkowy rok gwarancji, czyli 3 letnia gwarancja. Nasz partner, firma Viessmann posiada zespół wykwalifikowanych instalatorów, którzy świadczą usługę autoryzowanego montażu pomp ciepła. Realizowany przez nich serwis jest zgodny z warunkami kart gwarancyjnych na terenie całego kraju. Nasz partner oferuje ponadto całodobowy telefoniczny kontakt z konsultantem lub doradcą technicznym przez 7 dni w tygodniu i fachowe wsparcie w ramach serwisu online. 

Zobacz, jakie to proste:

Wypełnij formularz kontaktowy  

Umów się na bezpłatny audyt Twojego systemu grzewczego

Podejmij decyzję 

Dane kontaktowe

* - pole niezbędne w celu realizacji zgłoszenia

"*" - Informacje niezbędne do kontaktu w celu realizacji Twojego zgłoszenia

"**" - Zgoda niezbędna do kontaktu w celu realizacji Twojego zgłoszenia

Formularz został wysłany

Coś poszło nie tak

Prosimy spróbować ponownie później

Sprawdź inne produkty

Piece akumulacyjne - Energooszczędny sposób na ogrzanie pomieszczeń w Twoim domu lub mieszkaniu.

Piece akumulacyjne

Wygodne, łatwe w instalacji i energooszczędne ogrzewanie wnętrz!

Zobacz więcej

Enea Smart

Podpisz umowę na prąd wraz z pakietem inteligentnych rozwiązań, który pozwoli Ci kontrolować zużycie energii oraz pomoże zapewnić bezpieczeństwo Twojego domu.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Nasi konsultanci opowiedzą Ci o produkcie i odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania. Wypełnij formularz kontaktowy – oddzwonimy!  

*

"*" - Informacje niezbędne do kontaktu w celu realizacji Twojego zgłoszenia

"**" - Zgoda niezbędna do kontaktu w celu realizacji Twojego zgłoszenia

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.