Ty też wybierz fotowoltaikę!

Szukasz pewnych rozwiązań do domu? Sprawdź, co zyskasz dzięki zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych.

Bezpłatna konsultacja i wycena

Chcesz się upewnić czy fotowoltaika jest dla Ciebie? Nasz Partner pomoże Ci w doborze najlepszego rozwiązania. Przeprowadzi darmowy audyt oraz przygotuje wycenę. A następnie zamontuje instalację fotowoltaiczną dostosowaną do Twoich potrzeb.

Pewność inwestycji

Doboru i montażu paneli słonecznych dokona nasz sprawdzony Partner posiadający doświadczenie na rynku, który w swoich instalacjach wykorzystuje komponenty wyłącznie renomowanych dostawców.

Możliwość obniżenia rachunków

Sprawdzony sprzedawca usług fotowoltaicznych to pewność, że Twoje rachunki za prąd mogą być niższe. Samodzielnie produkujesz energię i zużywasz ją na swoje potrzeby.

Korzystne formy finansowania, ulgi podatkowe i dotacje

Jako klient indywidualny możesz także skorzystać z ulgi podatkowej nawet do 17 000 zł. Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - dla klienta indywidualnego w 2024 roku planowane jest uruchomienie kolejnej (już szóstej) edycji programu Mój Prąd.  Źródło kliknij tutaj

Obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna

Nasz Partner wykorzystuje komponenty najwyższej jakości i zapewnia profesjonalny montaż. Dlatego wiemy, że fotowoltaika będzie Ci służyła przez lata. Dodatkowo w ramach współpracy zyskujesz również obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną świadczoną przez naszego Partnera.

Energia przyjazna środowisku

Fotowoltaika to nie tylko oszczędności dla portfela, ale i oszczędne podejście do zasobów planety. Wybierasz czystą energię, przyczyniając się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Dla kogo? 

Dla Ciebie – jeśli szukasz sprawdzonych i pewnych rozwiązań fotowoltaicznych do domu, które pomogą Ci obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej. Dzięki wysokiej jakości komponentów i profesjonalnej obsłudze możesz cieszyć się energią ze słońca i niższymi rachunkami przez wiele lat – a przy okazji pomagasz środowisku. Instalacje fotowoltaiczne osiągają żywotność nawet do 30 lat.
Dzięki temu zapewniasz sobie i swoim najbliższym stabilne źródło energii.

 

Dowiedz się od czego zacząć. Zamów bezpłatną konsultację!

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz poniżej, zadzwoń pod numer infolinii lub przyjdź do Biura Obsługi Klienta!

Formularz kontaktowy

Dane Klienta:

Imię *
?
Nazwisko *
?
Telefon *
?
Adres mailowy *
?

Adres planowanej inwestycji

Ulica
?
Nr lokalu / domu
?
Miejscowość
?
Kod pocztowy *
?

Dane o zużyciu energii elektrycznej

Uzupełnij wartość zużycia lub rachunku
Okres
Zużycie w kWh
Wartość rachunku w zł

* Jaka oferta Cię interesuje?

Wybierz rodzaj oferty
Fotowoltaika
Magazyn energii
Grzejniki powierzchniowo-akumulacyjne
Pompa ciepła
Stacje ładowania

Infolinia

 611 111 111

(Opłata zgodnie z planem taryfowym dzwoniącego)

Infolinia czynna:

od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-19:00

To bardzo proste!

Wypełnij formularz kontaktowy  

Umów się na bezpłatny audyt fotowoltaiczny 

Podejmij decyzję 

Zyskaj niezależność przy mądrym wsparciu ekspertów – czerp z energii słońca i doświadczenia Enei!

JAK TO DZIAŁA?  

  1. Korzystasz z bezpłatnej konsultacji, otrzymując wsparcie w zakresie pozyskania środków na inwestycję np. w postaci kredytu lub pożyczki.
  2. Nasz Partner przeprowadza bezpłatny audyt fotowoltaiczny. Po pozytywnej weryfikacji i doborze optymalnego rozwiązania podpisujesz umowę na montaż paneli. Jeżeli zachodzi taka potrzeba Partner udzieli pomocy w pozyskiwaniu finansowania (np. kredytu lub pożyczki) na pokrycie kosztów całej inwestycji (przygotowanie dokumentów, wsparcie w rozmowach z instytucjami finansującymi).
  3. Po zakończeniu prac montażowych nasz Partner zgłosi przyłączenie Twojej instalacji do sieci OSD, a my przygotujemy umowę.
  4. Zaczniesz produkować energię ze słońca, konsumować ją na własne potrzeby, a nadwyżki energii rozliczane będą w systemie net-billingu. 

Dowiedz się więcej 

Co to jest elektrownia słoneczna/fotowoltaiczna? 

Elektrownia słoneczna jest to zespół odpowiednio dobranych urzadzeń odpowiedzialnych za przekształcenie energii promieniowania słonecznego (zaliczanej do odnawialnych źródeł energii) w energię elektryczną.

Gdzie mogę zainstalować elektrownię słoneczną?

Instalacja może być zainstalowana zarówno na dachu budynku, jak i na ziemi.

Jak odliczyć zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej od podstawy podatku (ulga podatkowa do 17 000 zł)?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 grudnia 2018 r. od 1 stycznia osoby fizyczne mogą odliczyć od podstawy podatku dochodowego koszty zakupu i montażu instalacji PV. Odliczenie nie może jednak przekroczyć kwoty 53 tys. zł, a kwota odliczenia nieznajdująca pokrycia w rocznym dochodzie podatnika będzie podlegać odliczeniu w kolejnych latach, nie dłużej jednak niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, kiedy poniesiono pierwszy wydatek. Co ważne, podatek może zostać odliczony zarówno, gdy rozliczamy się według skali podatkowej (przy stawce 17% i 32%), jak i według podatku liniowego oraz ryczałtu.

Z ulgi termomodernizacyjnej mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele budynku jednorodzinnego, którzy opodatkowują swoje dochody według skali podatkowej 17%/32% lub według jednolitej 19% stawki podatku liniowego oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Posiadacze budynku bez prawa własności nie mogą odliczyć ulgi.

Przykład: Łączny koszt inwestycji wyniósł 40 000 zł. Klient rozlicza się według stawki podatkowej 17%. Od podstawy podatku może odliczyć całą wartość inwestycji, co zmniejszy podatek o kwotę 6 800 zł (17% z wartości inwestycji równej 40 000 zł).

Ile zaoszczędzę na instalacji?

Warunkiem generowania znaczących oszczędności jest właściwe dobranie instalacji w kontekście dwóch podstawowych parametrów tj.: zapotrzebowanie na energię i techniczne możliwości montażowe na terenie nieruchomości.

Celem uzyskania bezpłatnej prognozy oszczędności oraz analizy opłacalności inwestycji polecamy wypełnienie powyższego formularza kontaktowego, na podstawie którego nasz Partner przeprowadzi bezpłatny audyt fotowoltaiczny. Nasz Partner dysponuje kompleksową ofertą dotyczącą instalacji fotowoltaicznych, w ramach której możesz zamienić część swojego dotychczasowego rachunku za prąd na własną elektrownię słoneczną.

Sprawdź inne produkty

Pompy ciepła

Ekologiczne i nowoczesne rozwiązania grzewcze dla Twojego domu.

Zobacz więcej

Magazyny  energii

Gromadź i przechowuj nadwyżki energii wyprodukowanej dzięki instalacji fotowoltaicznej, by skorzystać z nich w przyszłości.

Zobacz więcej

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Nasi konsultanci opowiedzą Ci o produkcie i odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania. Wypełnij formularz kontaktowy – oddzwonimy!  

*

"*" - Informacje niezbędne do kontaktu w celu realizacji Twojego zgłoszenia

"**" - Zgoda niezbędna do kontaktu w celu realizacji Twojego zgłoszenia

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.