Leszczyński klaster energii rozwija się

 

Leszczyński Klaster Energii „Nowa energia dla Leszna” ma już swój regulamin, który wyznacza ramy jego działania oraz role partnerów skupionych wokół tej inicjatywy. W ubiegłym tygodniu w siedzibie Enei Serwis w Gronówku koło Leszna oficjalnie podpisano ten kluczowy dokument.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Leszna, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Miejskiego Zakładu Oczyszczania oraz spółek z naszej Grupy: Enei Innovation, Enei Serwis oraz MEC Piła.

Regulamin klastra określa ramy jego działania, m.in. tryb przyjmowania nowych członków, zwoływania posiedzeń Zgromadzenia Partnerów, prawa i obowiązki koordynatora oraz zasady prowadzenia wspólnych przedsięwzięć.

Podczas spotkania zreferowano wnioski z warsztatów dla klastrów energii, w których uczestniczyli przedstawiciele MEC Piła oraz Enei Serwis. Udział w szkoleniu był okazją do wymiany doświadczeń – przyczynił się do poszerzenia specjalistycznej wiedzy w zakresie funkcjonowania klastrów.

Leszczyński Klaster Energii w październiku ubiegłego roku został zgłoszony do konkursu dla klastrów energii organizowanego przez Ministerstwo Energii. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu i nadanie certyfikatu „Pilotażowego Klastra Energii”. Pierwsze robocze posiedzenie Zgromadzenia Partnerów zaplanowano na przełom lutego i marca tego roku.

 

    Informacja

    Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.