Klaster z Leszna z regulaminem

 

29 stycznia w siedzibie Enea Serwis w Gronówku miało miejsce uroczyste podpisanie regulaminu Leszczyńskiego Klastra Energii „NOWA ENERGIA DLA LESZNA”. To kolejny krok w kierunku stworzenia współpracy operacyjnej i podjęcie w przyszłości działań biznesowych wśród uczestników tego porozumienia.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Miasta Leszna, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Miejskiego Zakładu Oczyszczania oraz Spółek z naszej Grupy: Enea Innovation, Enea Serwis oraz MEC Piła (na zdjęciu).

Dokument określa m.in. tryb przyjmowania nowych członków, zwoływania posiedzeń Zgromadzenia Partnerów, prawa i obowiązki koordynatora oraz zasady prowadzenia wspólnych przedsięwzięć.

Podczas spotkania zostały zreferowane wnioski z warsztatów dla klastrów energii, w których uczestniczyli przedstawiciele MEC Piła oraz Enei Serwis. Udział w szkoleniu był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz przyczynił się do poszerzenia specjalistycznej wiedzy w zakresie funkcjonowania klastrów.

Leszczyński Klaster Energii został zgłoszony w październiku ubiegłego roku do konkursu dla klastrów energii, organizowanego przez Ministra Energii. Klaster oczekuje na rozstrzygnięcie konkursu  i uzyskanie certyfikatu. Pierwsze robocze posiedzenie Zgromadzenia Partnerów zaplanowano na przełomie lutego i marca br.

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.