W dniach 22-23 maja 2019 r. ponad trzystu przedstawicieli samorządów oraz firm energetycznych i oświetleniowych spotkało się w Kołobrzegu na ósmej edycji branżowych targów oświetleniowych. Targi zorganizowała Enea Oświetlenie. W imprezie wzięli także udział przedstawiciele naszej Grupy z Enei, Enei Operator, Enei Serwis i Enei Pomiary.

Wystawcy prezentowali najnowsze rozwiązania z dziedziny oświetlenia zewnętrznego i wnętrzowego, które wykorzystywane są przez samorządy. Dzięki dobremu oświetleniu wzrasta poziom bezpieczeństwa i komfort życia mieszkańców, dlatego dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się nowoczesne produkty i rozwiązania technologiczne, m.in. systemy zarządzania oświetleniem, nowe propozycje opraw LED czy specjalne oświetlenie przejść dla pieszych.

– W tym roku wśród naszych gości  znalazła się duża grupa samorządowców, którzy po ubiegłorocznych wyborach rozpoczęli swoją pierwszą kadencję jako wójtowie, czy burmistrzowie i po raz pierwszy uczestniczyli w targach. Widać było, że z olbrzymim zainteresowaniem zaakceptowali ich formułę: zwiedzali stoiska, spotykali się z przedstawicielami naszej Grupy, rozmawiali z producentami sprzętu oświetleniowego – powiedział Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie. – Targi „Więcej światła”, jako miejsce spotkań i wymiany doświadczeń, na stałe wpisały się w kalendarz samorządowców i organizatorów – dodał prezes Kądziołka.

Enea Oświetlenie pokazała w Kołobrzegu swoje najnowsze realizacje i propozycje współpracy dla samorządów. Enea przedstawiła uwarunkowania prawne oraz informacje dotyczące działania rynku energii oraz nowe rozwiązania informatyczne służące klientom. Enea Operator, na przykładzie dobrych praktyk współpracy z samorządami, zaprezentowała jak obustronne zaangażowanie i współpraca wpływają na rozwój społeczności lokalnych. Goście targów mogli także udać się na przejażdżkę prezentowanym przez Eneę Serwis samochodem elektrycznym.

Jak co roku, dużą uwagę zwiedzających przyciągały stoiska, na których prezentowano systemy zdobienia światłem – od nowoczesnych, często sterowanych komputerowo opraw LED, po wielobarwne dekoracje świetlne i iluminacje świąteczne różnej wielkości. Dzięki efektownemu oświetleniu miasta są nie tylko bezpieczniejsze, ale i coraz piękniejsze.

Podpis do zdjęć Targi „Więcej światła”, które organizuje Enea Oświetlenie to miejsce spotkań przedstawicieli samorządów oraz przedsiębiorstw oświetleniowych i energetycznych