W tym roku  Spółka była partnerem około sześćdziesięciu imprez, które odbyły się na terenie miast i gmin znajdujących się na obszarze jej działania.

- Działania partnerstwa społecznego to ważny element naszej współpracy z samorządami. Wspieramy wydarzenia ważne dla lokalnych społeczności. Budowaniu relacji biznesowej towarzyszy zaangażowanie społeczne – mówi Mariusz Kądziołka, Prezes Enei Oświetlenie.

Sezon zainaugurowały, odbywające się w marcu w Szczecinie  Otwarte Mistrzostwa Polski Smoczych Łodzi na Basenie. Wiosną zorganizowane zostały także mi.in.  zawody rowerowe Grand Prix Powiatu Gryfińskiego w MTB (Moryń, woj. zachodniopomorskie) oraz biegi:  X Bieg Uliczny „Kaczorska  Dziesiątka” (Kaczory, woj. wielkopolskie) i Bieg 7 Mostów (Łęknica, woj. lubuskie).

Enea Oświetlenie była także partnerem licznych inicjatyw społecznych, wspomagających rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.  Znalazły się wśród nich popularne wśród mieszkańców i turystów imprezy plenerowe, m.in.  Piknik Country  „Nie w Mrągowie, nie w Teksasie – w Pakosławiu country gra się” (Pakosław, woj. wielkopolskie),  III Pałucki Festiwal Orkiestr Dętych (Margonin, woj. wielkopolskie), Urodziny Miasta – 760 lat Lipian (Lipiany, woj. zachodniopomorskie), czy Dni Sławy – Lato bez granic 2019 (Sława, woj. lubuskie).

Tradycyjnie już Spółka wspierała organizację lokalnych dożynek, m.in. w Lipinkach Łużyckich, Przewozie, Trzebielu (woj. lubuskie),  Ostrorogu, Niechanowie (woj. wielkopolskie) a także w Maszewie i Starej Dąbrowie (woj. zachodniopomorskie).

Działania partnerstwa społecznego Enea Oświetlenie realizuje przede wszystkim z Jednostkami Samorządu Terytorialnego. Celem tej współpracy jest budowanie i utrzymywanie  pozytywnych relacji ze społecznościami lokalnymi. Działania partnerstwa społecznego obejmują bardzo szeroki obszar działania: od kultury i sztuki, przez edukację i ochronę zdrowia po sport amatorski, a także ekologię i ochronę środowiska.

Enea Oświetlenie  była w tym roku  partnerem około sześćdziesięciu imprez organizowanych przez społeczności lokalne.