Historyczny dworzec w Gąsawie (woj. kujawsko-pomorskie) stał się prawdziwą ozdobą miejscowości i popularnej trasy wycieczkowej łączącej Żnin z Biskupinem. Dzięki stylowym lampom, które zainstalowała Enea Oświetlenie, peron i ponad stuletnie zabudowania stacji nabrały nowego charakteru.

Nowe lampy dopasowane zostały do otoczenia. Choć wyglądają, jakby zostały wykonane w dziewiętnastym wieku, wyposażone są w nowoczesne źródła LED.

– Prace, które wykonaliśmy w Gąsawie to kolejna z naszych realizacji służących rewitalizacji przestrzeni miejskich. Świadomość, że służyć będzie mieszkańcom i przybywającym licznie gościom sprawia nam olbrzymią satysfakcję – powiedział Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie.

Historia Gąsawy sięga średniowiecza. Znajduje się ona na Szlaku Piastowskim prowadzącym przez województwo wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Ze Żninem łączy ją wąskotorowa linia kolejowa o długości dwunastu kilometrów, która powstała pod koniec XIX w. Aktualnie po trasie tej kursuje Żnińska Kolej Powiatowa. Kolejka przewozi głównie turystów i zatrzymuje się w najciekawszych miejscowościach, m.in. w Wenecji i Biskupinie. Zwiedzających przyciąga nie tylko historyczna Gąsawa, ale i malownicze ruiny zamku Diabła Weneckiego oraz rezerwat archeologiczny i muzeum w Biskupinie. Pasjonaci techniki i kolejnictwa mogą zwiedzić Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji. 

Oświetlenie dworca kolejki w Gąsawie sprawiło, że stał się on prawdziwą ozdobą miejscowości i popularnej trasy wycieczkowej.