W dniu 11 marca 2024 roku Enea Serwis i E-Way24 nawiązały ważne partnerstwo techniczne w dziedzinie rozbudowy sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce.

To wydarzenie stanowi kluczowy krok w kierunku zrównoważonej mobilności i ochrony środowiska, a także potwierdza zaangażowanie obu firm w przyszłość elektromobilności.

E-Way24, jako inwestor i operator, przejmuje odpowiedzialność za budowę szybkich stacji ładowania o mocy powyżej 150kW na terenie całego kraju. To oznacza, że wkrótce pojawią się nowoczesne punkty ładowania, które umożliwią szybkie i wydajne ładowanie pojazdów elektrycznych. Ale to nie wszystko! E-Way24 planuje także przyszłościowe huby ładowania, które staną się centralnymi punktami dla użytkowników elektromobilności.

Enea Serwis, z kolei, wciela się w rolę wykonawcy. Będzie odpowiedzialna za montaż, uruchomienie i odbiór stacji ładowania. To nie tylko techniczne zadania, ale także szansa na innowacyjne rozwiązania. Firma może pochwalić się bogatym doświadczeniem w projektowaniu i realizacji punktów ładowania. Z blisko 250 zrealizowanymi projektami – od prywatnych stacji do dużych kompleksów ogólnodostępnych – Enea Serwis wie, jak skutecznie tworzyć infrastrukturę elektromobilności.

Konstanty A. Dombrowicz, Dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Enea Serwis, wyraził swoje zadowolenie z tej współpracy. To dla nas szansa na zdobycie cennego doświadczenia i jeszcze lepsze realizowanie kolejnych projektów. Enea Serwis jest gotowa na wyzwania, jakie niesie ze sobą rozwijający się rynek elektromobilności.

Prezes Leszek Wysocki również podziela entuzjazm. Dla niego ta wspólna inicjatywa to ważny krok w kierunku przyszłości. Rozwój infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych to nie tylko biznes – to także wkład w ochronę środowiska i poprawę jakości życia. Obie firmy mają ambitne cele i sprecyzowane plany, a ich współpraca może przyczynić się do znaczącej transformacji polskiego rynku elektromobilności.

 

 

    

    Informacja

    Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.