Enea Serwis oraz Charge Polska będą współpracować na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce.

Enea Serwis została partnerem technicznym projektu rozwoju sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie północno-zachodniej Polski. Na mocy porozumienia z firmą Charge Polska, w ciągu najbliższych dwóch lat powstanie około 200 ogólnodostępnych miejskich stacji ładowania. Ich montażem zajmie się Enea Serwis.

Partnerstwo techniczne obejmuje proces projektowania i montażu stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Enea Serwis będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie całego procesu budowy: od uzgodnienia warunków przyłączenia, poprzez prace projektowe, montaż stacji ładowania, aż do przeprowadzenia badania Urzędu Dozoru Technicznego. Około 200 nowych ogólnodostępnych stacji ładowania pojawi się w ciągu najbliższych 24 miesięcy na terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.  

–  Jesteśmy bardzo zadowoleni z podjęcia współpracy z innowacyjnym podmiotem, który ma  całkowicie nowe spojrzenie na rozwój infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce – podkreślił Ireneusz Rogowski, prezes Enei Serwis.

Kierowcy w Europie korzystają ze stacji ładowarek ChargeEurope za darmo, dzięki wyświetlanym na nich reklamom.  

– Połączenie multimedialnych ekranów reklamowych z darmowym ładowaniem dla właścicieli pojazdów jest podejściem, którego w Polsce jeszcze nikt nie wdrażał, ale sprawdziło się już na świecie. Gorąco liczę, że wspólnie z naszym partnerem będziemy wyznaczali nowe trendy. Dla naszych pracowników to także możliwość zapoznania się z nowoczesnym sprzętem i rozwój kompetencji technicznych, które zaowocują w przyszłości – dodał Sławomir Szczot, wiceprezes ds. rozwoju Enei Serwis.

– Jesteśmy dumni z partnerstwa z tak doświadczoną i renomowaną firmą jak Enea. Poszukując partnerów do współpracy, stawiamy na niezawodne i profesjonalne zespoły, które mają na swoim koncie udane wdrożenia stacji ładowania pojazdów elektrycznych – podkreślił Euan Wheatley, dyrektor operacyjny ChargeEuropa.

Enea Serwis z Grupy Enea projektuje i buduje stacje ładowania samochodów elektrycznych w  formule „zaprojektuj i wybuduj". Firma posiada w portfolio ponad 200 realizacji stacji ładowania.

Firma Charge Polska jest operatorem ogólnodostępnych stacji ładowania, rozwijającym miejskie sieci ładowania. Oferuje bezpłatne ładowanie samochodów elektrycznych, dzięki reklamom wyświetlanym na ładowarkach. Koszty ładowania pokrywają reklamujące się marki.

      Przedstawiciele sygnatariuszy umowy – Zarządy Charge Polska oraz Enea Serwis

    

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.