Stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Enea Serwis w oparciu o dotychczasowe realizacje oraz własne doświadczenia związane z użytkowaniem pojazdów elektrycznych rozszerzyła dla Państwa swoją ofertę produktów i usług.

Jesteśmy certyfikowanym dystrybutorem, instalatorem oraz serwisantem stacji ładowania serii ecoMOTO produkcji Kolejowych Zakładów Łączności oraz szerokiego zakresu urządzeń marki Enelion do zastosowań domowych i komercyjnych. Dla naszych Partnerów oferujemy realizacje „pod klucz” w przyjaznej formule „zaprojektuj  i wybuduj” – od przygotowania dokumentacji, przez dostawę i montaż, aż po odbiór stacji przez Urząd Dozoru Technicznego i dopuszczenie do użytku ogólnodostępnego.

Doradztwo przedinwestycyjne: wykonujemy audyt energetyczny i ocenę możliwości technicznych instalacji urządzenia, pomagamy w wyborze urządzenia dostosowanego do potrzeb i oczekiwań naszych Partnerów

Projekt: realizujemy projekty przyłączenia i budowy stacji – otrzymują Państwo pełną niezbędną dokumentację

Montaż: wykonujemy prace instalacyjne związane z posadowieniem stacji ładowania, jej uruchomieniem i dopuszczeniem do użytku, w tym również pomagamy przeprowadzić procedurę odbioru stacji przez Urząd Dozoru Technicznego – otrzymują Państwo urządzenie gotowe do użytku publicznego

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny: prowadzimy przeglądy okresowe, naprawy i konserwację stacji – współpracujemy przez cały czas użytkowania zakupionego urządzenia.

 

PRODUKTY I USŁUGI

Stacje Ładowania AC typu wall-box: urządzenie naścienne umożliwiające ładowanie jednego lub dwóch pojazdów elektrycznych jednocześnie, z możliwością dynamicznego balansowania mocą. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że montaż możliwy jest praktycznie w każdym miejscu – szczególnie polecana dla odbiorców prywatnych do przydomowych garaży, a także dla deweloperów, właścicieli parkingów, hoteli oraz salonów samochodowych.
Moc urządzenia od 1,4 do 22 kW dla każdego gniazda (lub przewodu) Type 2, opcjonalnie system do zarządzania stacją ładowania (Enelink).

 

Stacja ładowania Enelion Wall-box z możliwością wyboru jednego
ub dwóch gniazd ładowania Type 2 o mocy do 22 kW i opcjonalnie
powiększoną przestrzenią na podświetlone logotypu Twojej firmy.

 

 

Stacja ładowania Enelion Stilo typu wall-box ze zintegrowanym przewodem z wtyczką Type 2 o mocy do 22 kW i możliwością umieszczenia grawerowanego logotypu Twojej firmy.

Stacje ładowania AC typu wolnostojącego: urządzenie montowane na samonośnym fundamencie, umożliwia ładowanie jednego lub dwóch pojazdów elektrycznych jednocześnie, z możliwością dynamicznego balansowania mocą. Uniwersalna konstrukcja i elegancki korpus z anodowanego aluminium sprawiają, że jest szczególnie polecana do użytku ogólnodostępnego dla jednostek samorządowych, budynków użyteczności publicznej, biurowców oraz galerii handlowych.
Moc urządzenia od 1,4 do 22 kW dla każdego gniazda (lub przewodu) Type 2, opcjonalnie system do zarządzania stacją ładowania (Enelink).

Stacja ładowania Enelion Vertica z możliwością dowolnej konfiguracji jednego lub dwóch gniazd / przewodów ładowania Type 2 o mocy do 22 kW

Mobilna stacja ładowania typu DC: innowacyjne urządzenie pozwalające na szybkie ładowanie samochodu elektrycznego prądem stałym (DC) z mocą 20 kW poprzez złącze CCS. Idealne rozwiązanie, gdy priorytetem jest czas i elastyczność – unikamy czasochłonnego procesu projektowo-przyłączeniowego oraz wysokich kosztów związanych z zakupem i montażem tradycyjnej stacji DC. Do rozpoczęcia pracy potrzebne jest jedynie gniazdo typu „siła” (Commando) z zabezpieczeniem 32 [A]. Dzięki kompaktowym rozmiarom urządzenie może podróżować razem z samochodem i oferować szybkie uzupełnianie energii tam, gdzie nie ma tradycyjnej infrastruktury. Trwają także prace wdrożeniowe nad mocniejszą wersją o mocy ok. 50 kW DC, aby ładowanie było jeszcze szybsze.

Stacja ładowania połączona z oświetleniem ulicznym to innowacyjne rozwiązanie łączące dwie funkcje w jednym urządzeniu. Umożliwia ładowanie jednego lub dwóch pojazdów z mocą 7,4 kW (opcjonalnie 22 kW). Uniwersalna konstrukcja wykonana z kompozytu zapewnia najwyższą odporność mechaniczną i trwałość słupa oświetleniowego na okres 40 lat, co sprawia że jest szczególnie polecana do przestrzeni miejskiej, systemów park&ride, galerii handlowych oraz hoteli.

Moc urządzenia 7,4 kW dla każdego gniazda (opcjonalnie 22 kW) Type 2. Stacja gotowa do integracji z zewnętrznym systemem zarządzania w oparciu o protokół OCPP 1.6.

 

Stacja ładowania EV Charge Combocharger z możliwością ładowania dwóch samochodów z mocą 7,4 kW i całkowicie zabudowana w podświetlanym od wewnątrz słupie kompozytowym.

Usługa dostawy stacji w formule „zaprojektuj i wybuduj”: kompleksowa realizacja inwestycji od przygotowania dokumentacji, przez dostawę i montaż, aż po uruchomienie i odbiór stacji przez Urząd Dozoru Technicznego oraz dopuszczenie do użytku ogólnodostępnego. W ramach indywidualnych ustaleń możliwość przygotowania brandingu i małej architektury w otoczeniu stacji.

 

Rozszerzenie oferty produktowej - współpraca  z firmą ENELION 

Enea Serwis w oparciu o dotychczasowe realizacje oraz własne doświadczenia związane z użytkowaniem pojazdów elektrycznych rozszerzyła swoją ofertę produktową. W oparciu o wizyty studyjne oraz dialog techniczny przeprowadzony z firmą Enelion podpisany został w pierwszej kolejności list intencyjny, a następnie umowa generalna i umowa serwisowa. Na tej podstawie Enea Serwis zyskała status certyfikowanego dystrybutora, instalatora i serwisanta stacji ładowania marki Enelion, które zostały docenione przez inne grupy energetyczne w Polsce oraz odbiorców z Europy i świata.

Firma Enelion dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych, jak na przykład dynamiczne balansowanie mocą urządzeń, funkcję Energy Guard zabezpieczającą dom przed przeciążeniem oraz dodatkowe funkcje smart. Zaawansowany system Enelink do zarządzania stacją ładowania pozwala na pełnienie ustawowych obowiązków operatora ogólnodostępnych stacji ładowania oraz dostawcy usługi ładowania, a użytkownikowi końcowemu – właścicielowi samochodu – za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej – na wygodne podróżowanie i ładowanie samochódu w każdym miejscu.

Połączenie doświadczenia Enei w obsłudze systemu energetycznego oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych i informatycznych Enelion zapewniają naszym Partnerom bezpieczeństwo i najwyższą jakość oferowanych rozwiązań.

 

Rozszerzenie oferty produktowej – współpraca z firmą EV CHARGE

Enea Serwis wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich partnerów rozszerzyła ofertę produktową o kolejny innowacyjny produkt. W wyniku dialogu technicznego z firmą EV Charge została podpisana umowa generalną, na podstawie której Enea Serwis została dystrybutorem stacji ładowania pojazdów elektrycznych zintegrowanych z oświetleniem ulicznym.

Firma EV Charge działa w oparciu o doświadczenie renomowanego producenta słupów oświetleniowych, firmę Alumast. Połączenie nowoczesnego rozproszonego oświetlenia ulicznego ze stacją ładowana pojazdów elektrycznych zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni oraz element stanowiący ozdobę otoczenia. Podświetlony od wewnątrz kompozytowy słup oświetleniowy może imitować drzewa lub zawierać reklamę gminy. Jest jednocześnie wyjątkowo odporny na warunki atmosferyczne, wpływ soli drogowej, czy zwierzęta.

Połączenie doświadczenia Enei w obsłudze systemu energetycznego i oświetleniowego oraz innowacyjnych rozwiązań produktowych EV Charge gwarantuje naszym Partnerom bezpieczeństwo i trwałość oferowanych rozwiązań.

 

    Informacja

    Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.