Enea Serwis zorganizowała pokaz elektrycznej syreny.

 

Nasza Grupa aktywnie wspiera rozwój elektromobilności. Jedną z najbardziej aktywnych w tym zakresie spółek jest Enea Serwis, która zorganizowała pokaz elektrycznej syreny, której producentem jest Fabryka Samochodów Osobowych „Syrena” z Kutna.

Enea Serwis od kilku lat jest obecna na polskim rynku elektromobilności. Spółka ma w swojej ofercie m.in. projektowanie, budowę i serwisowanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Z jej inicjatywy w Poznaniu przy ul. Strzeszyńskiej zaprezentowano prototyp polskiej elektrycznej syreny. – Wróciłem właśnie z Norwegii, czyli kraju będącego światowym liderem na rynku elektromobilności. W ubiegłym roku sprzedaż samochodów elektrycznych przekroczyła tam granicę 30% wszystkich sprzedanych w tym kraju pojazdów. To pokazuje jak

szybko rozwija się ten rynek i jak bardzo potrzeba na nim polskich producentów – powiedział podczas prezentacji Sławomir Bielecki, prezes Enei Serwis. Fabryka Samochodów Osobowych „Syrena” to firma ze stuprocentowo polskim kapitałem. Projektuje, a w przyszłości chce także wprowadzić do małoseryjnej produkcji, auta nawiązujące swoją stylistyką do kultowych polskich pojazdów, takich jak np: syrena, polonez czy warszawa. Producent prowadzi obecnie prace nad prototypowym, zaprezentowanym w Poznaniu modelem nawiązującym właśnie do kultowej syreny.

    Informacja

    Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.