Enea Serwis zainstalowała stacje ładowania EV w Szczecinie

Kierowcy aut elektrycznych i hybrydowych mogą już korzystać z trzech nowych stacji ładowania w Szczecinie. Możliwość oddania stacji do użytku to wynik wejścia w życie w dn. 28 lipca br. nowelizacji ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Punkty szybkiego ładowania są zlokalizowane przy ulicy Przerwy-Tetmajera – w sąsiedztwie biura WFOŚiGW w Szczecinie, przy Urzędzie Miasta – od strony ul. Felczaka oraz przy ul. Klonowica – w sąsiedztwie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. W początkowym okresie użytkowania ze stacji będzie można korzystać nieodpłatnie. Enea Serwis była wykonawcą projektu, która dostarczyła i zamontowała stacje ładowania Efacec model QC45, dystrybuowane przez Garo Polska. Stacja wyposażona jest w trzy wyjścia umożliwiające równoczesne ładowanie dwóch pojazdów elektrycznych, w tym pierwszego pojazdu z jednego z wyjść prądu stałego (DC), drugiego z wyjścia prądu przemiennego (AC). Posiada zdolność szybkiego naładowania akumulatora o pojemności 24kWh w czasie do 30 minut (do 80 procent pojemności baterii).

Enea Serwis prowadzi również działania handlowo-techniczne wśród samorządów gminnych, wojewódzkich, sieci hotelowych, galerii handlowych, deweloperów, a także organów centralnych.

 

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.