Enea Serwis i KZŁ Bydgoszcz będą współpracować

 

Enea Serwis oraz Kolejowe Zakłady Łączności z Bydgoszczy podpisały list intencyjny dotyczący wzajemnej współpracy w zakresie wdrażania i dystrybucji stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Spółki podjęły decyzję o nawiązaniu współpracy celem poszerzenia dostępności do punktów zasilania aut elektrycznych jako odpowiedź na prowadzoną przez rząd politykę elektromobilności. Kolejowe Zakłady Łączności jako producent stacji ładowania przeszkoli pracowników spółki Enea Serwis w zakresie instalowania i serwisu stacji ładowania. Natomiast Spółka Enea Serwis planuje uzyska statut autoryzowanego dystrybutora, instalatora i serwisanta stacji ładowania produkowanych przez KZŁ.

Stacje szybkiego ładowania produkowane przez KZŁ są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń tego typu w Europie. 

Jesteśmy przekonani, że wzajemna współpraca obu Spółek zapewni znaczy wzrost dostępności punktów ładowania, co wpisuje się w krajowy program elektromobilnosci – stwierdził Sławomir Szczot – wiceprezes ds. Rozwoju Enea Serwis.

 

    Informacja

    Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.