Enea Serwis doładuje Szczecin

 

W wyniku postępowania przetargowego przeprowadzonego przez szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego (ZDiTM) Enea Serwis zdobyła zamówienie na wykonanie dokumentacji projektowej, posadowienie, przyłączenie do sieci elektroenergetycznej oraz uruchomienie trzech fabrycznie nowych stacji szybkiego ładowania pojazdów o napędzie elektrycznym. Oferta Spółki została najwyżej oceniona i pozostawiła na przegranym polu dwóch pozostałych oferentów.

Enea Serwis zobowiązała się do dochowania 90-dniowego terminu oddania do użytku oraz 60-miesięcznego okresu rękojmi. Umowa opiewa na 477 tys. zł brutto, wobec przeznaczonego na sfinansowanie inwestycji budżetu ZDiTM wynoszącego ok. 532 tys. zł brutto. Pozostałe oferty przekroczyły zarezerwowaną przez zamawiającego kwotę -  informuje Artur Pożarycki dyrektor Rejonu Enea Serwis Sp. z o.o. w Szczecinie.

Nowe punkty umożliwią uzupełnienie poziomu energii w zakresie od 0% do 80% pojemności 24-kilowatogodzinnej baterii w czasie mniejszym niż 30 minut, a także będą wyposażone w 3 złącza pojazdowe – CHAdeMO, CCS, Typ 2 AC, zapewniając sposobność jednoczesnego ładowania dwóch pojazdów.

Udział w tym przetargu to z jednej strony konsekwencja zdobycia nowych kompetencji w zakresie elektromobilności, a z drugiej - efekt poszukiwania nowych szans rynkowych przez naszą Spółkę – stwierdził Sławomir Bielecki prezes Zarządu Enea Serwis.

Stacje powstaną przy ul. Sebastiana Klonowica – przy siedzibie ZDiTM –  ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera, w pobliżu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ul. Zygmunta Felczaka, w sąsiedztwie Urzędu Miasta.

 

    Informacja

    Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.