Ponad trzystu przedstawicieli samorządów oraz firm oświetleniowych i energetycznych zgromadziły branżowe targi „Więcej światła”, które 23-24 maja zorganizowała w Kołobrzegu Enea Oświetlenie. W siódmej edycji wydarzenia wzięli także udział przedstawiciele Enei, Enei Operator, Enei Serwis i Enei Pomiary.

Podczas targów prezentowane były najnowsze produkty i technologie, których odbiorcami są samorządy. Powstają one z myślą o mieszkańcach – ich komforcie życia i bezpieczeństwie. Goście targów poznali m.in. najnowsze rozwiązania w zakresie oświetlenia drogowego oraz iluminacyjnego.

– Nasze targi mają co roku pewien motyw przewodni. Tym razem była nim współpraca spółek naszej Grupy z samorządami – powiedział Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie.

W Kołobrzegu Enea Oświetlenie podsumowała dotychczasowe realizacje i przedstawiła swoje propozycje współpracy dla miast i gmin. Enea promowała swoją ofertę i wskazywała na to, jakie czynniki kształtują cenę energii elektrycznej i jak konstruowane są umowy z samorządami. Enea Operator z kolei pokazała projekty z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu, które realizuje we współpracy z jednostkami samorządowymi. Duże zainteresowanie budził także prezentowany przez Eneę Serwis samochód elektryczny ze stacją ładowania produkowaną przez Kolejowe Zakłady Łączności, które w kwietniu rozpoczęły współpracę z naszą spółką w zakresie rozwoju elektromobilności.

Tradycyjnie uwagę zwiedzających przyciągały także stoiska prezentujące energooszczędne oświetlenie i systemy zarządzania nim. Jak wynika z targowych rozmów, funkcje oświetlenia w przestrzeni miejskich zmieniają się. Światło ma nie tylko zapewniać bezpieczeństwo, ale i odpowiadać potrzebom mieszkańców – zdobić przestrzeń i podkreślać walory architektoniczne budynków, zmieniać się podczas uroczystości miejskich i wydarzeń artystycznych, łatwo reagować na potrzeby wynikające, np. z warunków atmosferycznych.

Targi „Więcej światła” zgromadziły przedstawicieli samorządów oraz producentów i branży energetycznej