W ostatni weekend sierpnia w Szczecinie odbyły się VII Mistrzostwa Trenuję, bo Lubię w Kalistenice Enea Oświetlenie. Tegoroczna edycja mistrzostw zgromadziła wielu zainteresowanych. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski oraz Polski Związek Gimnastyczny.

Zawodom towarzyszyły liczne atrakcje dla starszych i młodszych, zarówno dla osób aktywnie uprawiających sport, jak i dopiero rozpoczynających sportową przygodę. Skorzystać można było z porad dietetyków, rehabilitantów i trenerów, powstała także strefa zabaw dla najmłodszych.

– Już po raz drugi jesteśmy obecni na szczecińskich mistrzostwach w kalistenice, bo bliskie są nam działania służące integracji społeczności lokalnej i propagowaniu aktywnego stylu życia – powiedział Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie. – Nasza działalność skupia się nie tylko na kwestiach oświetlenia miast i gmin. Dlatego ponownie wspieramy imprezę, która odbywa się na terenie Szczecina, naszego strategicznego partnera – dodał prezes Kądziołka.

Kalistenika to stosunkowo młoda dyscyplina sportu. To gimnastyka sportowa oparta o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała, którą uprawia się na zamontowanych w przestrzeni miejskiej urządzeniach do ćwiczeń. To zasługa imprez takich jak ta szczecińska, że pojawia się coraz więcej miejsc, w których można aktywnie spędzić czas, ćwicząc z rodziną i przyjaciółmi. 

Enea Oświetlenie po raz kolejny wspierała mistrzostwa w kalistenice.