Enea Oświetlenie kontynuuje latem prowadzenie prac związanych z infrastrukturą oświetleniową. Na różnym etapie realizacji znajdują się inwestycje w: Czerwonaku, Ostrorogu i Suchym Lesie w województwie wielkopolskim, Małomicach w lubuskim oraz Białych Błotach w województwie kujawsko-pomorskim. Dzięki współpracy spółki i lokalnych samorządów wzrasta bezpieczeństwo mieszkańców, a także polepsza się estetyka przestrzeni miejskich.

Enea Oświetlenie zakończyła prace w Żaganiu w województwie lubuskim - na ośmiu ulicach pojawiło się sześćdziesiąt nowoczesnych energooszczędnych lamp. Efektem wymiany starych opraw o dużej mocy, na nowoczesne oprawy LED, jest zmniejszenie zużycia energii o około 44 procent.

Inwestycja była realizowana w centrum miasta oraz na sąsiadujących z nim osiedlach. Ponieważ w niektórych przypadkach konieczna była także wymiana słupów oświetleniowych, spółka dołożyła starań, aby nowe oświetlenie dobrze wpisywało się w charakter lokalizacji i jej funkcje. Wśród historycznej zabudowy centrum miasta, pojawiły się  niskie lampy stylizowane na zabytkowe latarnie gazowe. Natomiast ulice wśród bloków mieszkalnych oświetlają lampy o nowoczesnej linii. Wysokie stalowe słupy, o specjalne dobranej barwie, dobrze komponują się z płaskimi oprawami LED.

Obecnie planowana jest realizacja kolejnych prac w Żaganiu.