Enea Oświetlenie zakończyła intensywne prace związane z rozbudową i modernizacją infrastruktury oświetleniowej, w tym budowę profesjonalnego oświetlenia przejść dla pieszych. Inwestycje, których najważniejszym celem jest wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, realizowane są we współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego. 

Budowa nowej infrastruktury oświetleniowej oraz jej sukcesywna rozbudowa wynika z potrzeb rozwijających się społeczności lokalnych. Nowe osiedla, ulice czy przestrzeń publiczna wymagają odpowiedniego oświetlenia, które, już od chwili projektowania, wpisuje się w architekturę otoczenia i podkreśla jego walory. Podczas prac, prowadzonych m.in. w Białych Błotach, Solcu Kujawskim, Szubinie (woj. kujawsko-pomorskie), a także w Chojnie i Ińsku (woj. zachodniopomorskie), ułożono prawie 6 kilometrów kabla, postawiono 68 słupów i zamontowano 150 nowoczesnych lamp.

Z kolei w trakcie prac, związanych z modernizacją infrastruktury oświetleniowej, które realizowane były m.in. na terenie Żagania i Kożuchowa (woj. lubuskie), a także Barlinka (woj. zachodniopomorskie), wymieniono 34 słupy i położono ponad 1200 metrów kabla. Zainstalowane zostały 254 nowe, energooszczędne lampy LED, dzięki którym średnio o połowę zmniejszyło się roczne zużycie energii. Konstrukcja opraw, a także sposób, w jaki kierowany jest strumień światła, sprawiają, że lampy LED oświetlają wyłącznie jezdnię oraz jej najbliższą okolicę, pozwalając uniknąć efektu „śmiecenia światłem”. Nowe oświetlenie ma także lepsze parametry świetlne, w tym lepszy wskaźnik oddawania barw.

Z myślą o poprawie bezpieczeństwa i komfortu wszystkich uczestników ruchu, powstało specjalne oświetlenie przejść dla pieszych. Oprawy, zainstalowane z obu stron jezdni, kierują światło tak, aby kierowca, który dobrze widzi osoby znajdujące się na zebrze i w jej najbliższej okolicy, mógł odpowiednio szybko zmniejszyć prędkość i zahamować. Nowe oświetlenie otrzymało pięć przejść przy ruchliwej ul. Niepodległości w Barlinku (woj. zachodniopomorskie) oraz przejścia w miejscowościach: Stążki (gm. Świekatowo, woj. kujawsko-pomorskie) i Ochodza (gm. Trzemeszno, woj. wielkopolskie). Enea Oświetlenie podniosła także poziom bezpieczeństwa na jedenastu przejściach, znajdujących się na drogach wojewódzkich, na terenie gmin: Bojadła, Wschowa, Sława, Kożuchów, Zabór, Trzebiel, Strzelce Krajeńskie (woj. lubuskie).

Realizacje Enei Oświetlenie odpowiadają na potrzeby społeczności lokalnych. Często instalacja nawet jednej nowej lampy wpływa pozytywnie na poziom komfortu życia mieszkańców. Celem każdej realizacji spółki jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i ochrona środowiska poprzez wykorzystanie nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań.