Enea Oświetlenie od wielu lat wspiera imprezy, które dla mieszkańców organizują samorządy lokalne. To efekt długotrwałej efektywnej współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, na których terenie spółka prowadzi działalność. Od początku tego roku Enea Oświetlenie uczestniczyła w ponad sześćdziesięciu różnych wydarzeniach.

 Sezon otwierają zazwyczaj wydarzenia sportowe. Rowerzyści i biegacze spotykają się już w kwietniu. W Moryniu (woj. zachodniopomorskie) odbywa się „Grand Prix Powiatu Gryfińskiego w MTB”, a w Kaczorach (woj. wielkopolskie) organizowany jest bieg uliczny „Kaczorska Dziesiątka”.

Słoneczna, letnia pogoda umożliwia organizację dużych imprez plenerowych. Popularną formą integracji mieszkańców są święta miast, które promują także lokalne specjalności i zabytki, np. „Dni Trzebiela” (woj. lubuskie) oraz „Dni Łobza” (woj. zachodniopomorskie).

Dużym zainteresowaniem cieszą się organizowane przez samorząd lokalne wydarzenia artystyczne. Mieszkańcy Krzęcina (woj. zachodniopomorskie) spotkali się na festiwalu „Lato nad Małą Iną”. W Bojadłach (woj. lubuskie) odbyła się szósta już edycja „Biesiady Zespołów Śpiewaczych”, a w Gubinie (woj. lubuskie) pod koniec sierpnia „Zakończenie lata na Wyspie Teatralnej”.

Od połowy sierpnia rozpoczynają się pełne kolorów festyny dożynkowe. Co tydzień, na całym obszarze działania Enei Oświetlenie mieszkańcy spotykają się na święcie plonów. Spółka wsparła m.in. organizację dożynek gminnych w Nowogrodzie Bobrzańskim i Bogdańcu (woj. lubuskie), Miasteczku Krajeńskim i Śmiglu (woj. wielkopolskie), Górze (woj. dolnośląskie) oraz w Nowogródku Pomorskim i Stargardzie (woj. zachodniopomorskie), a także w Kcyni (woj. kujawsko-pomorskie).

 – Nasza obecność w gminach, z którymi współpracujemy ma wielopłaszczyznowy charakter. Na co dzień wraz z samorządami dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców, ale staramy się także uczestniczyć w ważnych lokalnych wydarzeniach – mówi Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie. – To ważny element naszej działalności – dodaje.

Jednostki samorządu terytorialnego to kluczowi klienci Enei Oświetlenie, dlatego w przyszłości spółka będzie wspierać wydarzenia, które organizują.