Szukaj

O nas

Enea Logistyka sp. z o.o. to sieciowe przedsiębiorstwo handlowo-logistyczne należące do Grupy Kapitałowej Enea. Sięgając po najnowsze rozwiązania technologiczne, kompleksowo realizuje dostawy towarów i urządzeń elektrotechnicznych oraz elektroenergetycznych zarówno dla spółek Grupy, jak Klientów zewnętrznych z obszaru energetyki zawodowej.

 

Przedmiotem naszej działalności jest przede wszystkim handel hurtowy i zaopatrzeniowy wyrobami wykorzystywanymi w przemyśle i dystrybucji energii elektrycznej oraz obsługa logistyczna, w tym usługa magazynowania. Oprócz energetyki zawodowej, intensyfikujemy swoje działania na rynku zewnętrznym, ustawicznie wzbogacając nasz asortyment z myślą o Klientach indywidualnych i firmach, oferując im całą gamę urządzeń i akcesoriów elektrotechnicznych. 

 

 

Swoją tradycją firma nawiązuje do ponad stuletniej historii poznańskiej energetyki. W obecnej postaci, spółka Enea Logistyka utworzona została w 1991 r. i zarejestrowana jako BHU SA. Jej założycielem był Zakład Energetyczny Poznań. W latach 1992 - 1996 na obszarze działania ówczesnej Energetyki Poznańskiej S.A. i Energetyki Kaliskiej S.A. powstała sieć hurtowni, która swym zasięgiem objęła obszar województwa wielkopolskiego, a następnie lubuskiego. Na przełomie 2014-2015 r. - decyzją właściciela - przekształciła formę prawną i zmieniła nazwę na Enea Logistyka sp. z o.o.

 

Niezależnie od własnej sieci dystrybucyjnej, Enea Logistyka sp. z o.o. prowadzi działalność handlową na terenie całej Polski, zaopatrując firmy sektora przemysłu i dystrybucji energii elektrycznej. Spółka współpracuje z przedsiębiorstwami produkcyjnymi i usługowymi działającymi w branży elektroenergetycznej oraz wieloma firmami instalatorskimi i handlowymi. Firma Enea Logistyka sp. z o.o.  posiada sześć oddziałów: w Poznaniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Kozienicach oraz w Białymstoku,  jak również filie obsługujące teren województwa wielkopolskiego, lubuskiego, a także zachodniopomorskie.

Broszura informacyjna Enea Logistyka i partnerzy

0%

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.