12 maja 2018 r. na krakowskich Błoniach odbyły się X Jubileuszowe MTB Energetyków w Maratonie Rowerowym. Mistrzostwa są niezwykle popularna imprezą wśród przedstawicieli branży energetycznej.  W ciągu 10-ciu edycji udział w nich wzięło blisko 1700 osób. Start i metę zlokalizowano na Błoniach, trasa zawodów wiodła przez Las Wolski aż do bram Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Do wyboru było kilka dystansów: 8 km Parada Rodzinna, 24 km Mini, 64 km Medio, a także 89 km Grand Fondo.


Po raz pierwszy Enea Logistyka miała swojego reprezentanta w Maratonie. Wśród 250 zawodników wystartował Marek Matulewicz z Oddziału w Białymstoku. Udział był dla niego ogromnym wyzwaniem: - Sam start i uczestnictwo to wielkie emocje. Wśród startujących było bardzo wielu reprezentantów teamów rowerowych, profesjonalnie trenujących i biorących udział w zawodach w kraju i za granicą – relacjonuje nasz zawodnik.  - Właściwe przełożenie łańcucha na kasecie, odpowiednie nawodnienie, pozwoliły uzyskać przewagę nad kilkoma osobami, które jechały przede mną, ale bardziej strome wzniesienia zmuszały do zejścia z roweru i prowadzenie go. Całe szczęście że były odcinki proste, ale i zjazdy, gdzie można było „docisnąć” i gdzie bardziej odważni tylko asekuracyjnie używali hamulców. Ostatecznie przyjechałem na matę, plasując się na 143 pozycji wśród 250 zawodników. Osobiście uważam to za sukces, tym bardziej że to mój pierwszy start na tak wymagającej trasie.

Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB TAURON CUP są cykliczną imprezą amatorską promującą sport masowy wśród pracowników branży energetycznej i firm współpracujących z sektorem elektroenergetycznym. Mistrzostwa odbywały się w ramach ogólnopolskiego cyklu SKANDIA MARATON LANGTEAM.