Szukaj

Program Bezzwrotnych Dofinansowań

Enea Ciepło sp. z o.o. ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie z Programu Bezzwrotnych Dofinansowań udzielanych przez Spółkę w celu współfinansowania przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, realizowanego na podstawie Art. 15a ustawy z dnia 20 maja 2016 roku o efektywności energetycznej.

Program skierowany jest do odbiorców końcowych z województwa podlaskiego, którzy planują wymianę dotychczasowego źródła ogrzewania w budynku jednorodzinnym lub wielorodzinnym na bardziej efektywne, poprzez likwidację dotychczasowego źródła ciepła oraz

  • przyłączenie się do ciepła systemowego;
  • montaż pompy ciepła.

Wysokość przyznanego dofinansowania obliczana jest indywidualnie, zgodnie ze wskaźnikami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 listopada 2021 r. w sprawie wartości referencyjnych oszczędności energii finalnej dla przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej oraz w sprawie sposobu obliczania tych wartości oraz Regulaminem Programu Bezzwrotnych Dofinansowań. W przypadku budynków jednorodzinnych dofinansowanie uzależnione jest od wieku budynku oraz rodzaju montowanego źródła ogrzewania. W odniesieniu do budynków wielomieszkaniowych wysokość dofinansowania zależy od powierzchni o regulowanej temperaturze powietrza w budynku, rodzaju montowanego urządzenia oraz roku budowy budynku.

Program obowiązuje od dnia ogłoszenia do dnia 31 grudnia 2025 roku. Udzielanie dofinansowań odbywa się w sposób ciągły do osiągnięcia planowanej oszczędności energii u odbiorców końcowych, nie dłużej jednak niż do dnia 31 października 2025 roku. Enea Ciepło zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zakończenia Programu Dofinansowań w przypadku udzielenia dofinansowania dla przedsięwzięć prowadzących do osiągnięcia oszczędności energii finalnej w zaplanowanej ilości.

Szczegółowe informacje zawarte są w dokumentach załączonych poniżej.

Dodatkowych informacji dotyczących Programu Bezzwrotnych Dofinansowań udzieli:


Asta Dudar

Dział Sprzedaży i Obsługi Klienta

mail: Asta.Dudar@enea.pl

tel.: 85 654 97 89

Załączniki do pobrania

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.