Stacja ładowania

Niech planowanie bliskich i dalszych podróży będzie jeszcze wygodniejsze! Oszczędzaj czas i pieniądze dzięki własnej stacji ładowania.

  1. Zamów bezpłatną konsultację

Zobacz niżej

W ramach pakietu zyskujesz

Dlaczego warto posiadać własną stację ładowania?

Możesz obniżyć rachunki

Własna stacja ładowania pozwoli Ci obniżyć koszty codziennego transportu. Koszt ładowania będzie niższy niż na stacjach komercyjnych. Możesz dodatkowo skorzystać z energii wyprodukowanej z własnej instalacji fotowoltaicznej.

Łatwy montaż

Stacja ładowania nie wymaga skomplikowanego montażu, zarówno w budynkach już istniejących, jak i tych w trakcie budowy. Nasz Partner dokona wstępnego audytu energetycznego i pomoże dobrać idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Zaawansowane rozwiązania techniczne

Stacje ładowania oferowane przez naszych Partnerów posiadają wiele przydatnych rozwiązań, np. aplikację mobilną do zarządzania procesem ładowania, zaawansowany system operatorski oraz innowacyjny system dynamicznego zarządzania mocą, pozwalający optymalizować proces ładowania.

Dbasz o środowisko

Połącz stację ładowania z instalacją fotowoltaiczną i wykorzystuj czystą energię do ładowania swojego pojazdu elektrycznego.

Dla kogo? 

Planujesz zakup samochodu elektrycznego lub już go posiadasz w domu lub firmie? Prowadzisz sklep, restaurację lub hotel i jesteś zainteresowany zakupem stacji ładowania, zgłoś się do nas, a my przygotujemy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

 

Zamów bezpłatną konsultację

JAK TO DZIAŁA?  

  1. Chcesz zapewnić możliwość ładowania dla pojazdów elektrycznych w domu lub firmie, pozostaw nam swoje dane kontaktowe w formularzu.
  2. Nasz Partner wykona dla Ciebie audyt energetyczny i przeprowadzi Cię przez proces zapewnienia mocy przyłączeniowej stacji ładowania.
  3. Przygotuje dla Ciebie spersonalizowaną ofertę dopasowaną do aktualnych potrzeb i planów rozwojowych.
  4. Nasz Partner wykona wszystkie czynności związane z realizacją zamówienia za Ciebie. Otrzymasz urządzenie gotowe do użytku.

Dowiedz się więcej 

Jaka stacja najlepiej sprawdzi się w domu prywatnym?

W domach prywatnych proponuje się montowanie na ścianie ładowarki AC o maksymalnej mocy 22 kW. Takie urządzenia gwarantują bezpieczeństwo zarówno samochodu, jak i budynku. Wyposażone są w specjalne, niepowodujące przegrzewania styki, co redukuje ryzyko pożaru. Dzięki komunikacji z ładowanym samochodem dbają one o żywotność jego baterii. Zawsze wyposażone są w odpowiednie zabezpieczenia, a często w dodatkowe funkcje, takie jak odczyt zużycia energii.

Czy istnieje możliwość montażu stacji ładowania w budynku wielorodzinnym?

Istnieje możliwość montażu stacji ładowania w budynku wielorodzinnym. Należy uzyskać zgodę wspólnoty lub spółdzielni.

Ile trwa ładowanie pojazdu elektrycznego?

Czas ładowania pojazdu elektrycznego zależy od rodzaju samochodu i jego specyfikacji technicznej (przetwornicy pokładowej, pojemności baterii oraz stopnia jej rozładowania) oraz rodzaju prądu, którym będzie pojazd ładowany. W Polsce najczęściej samochody ładowane są prądem zmiennym, czyli AC. Innymi słowy: to ładowanie z gniazdka w domu, ładowarek typu wallbox czy stacji ładowania na przykład w hotelach czy restauracjach. Moc ładowania w tym wypadku nie jest zbyt duża, w zależności od ładowarki waha się od 3 kW do 22 kW, a w niektórych przypadkach nawet 44 kW. Z kolei określenie DC oznacza prąd stały. Korzystają z niego tzw. szybkie ładowarki, charakteryzujące się dużo większą mocą – 100 czy 150 kW, co z kolei zapewnia znacznie krótszy czas naładowania baterii w samochodzie elektrycznym. W zależności od mocy stacji ładowania oraz baterii w aucie czas naładowania do pełna może wynosić od kilkudziesięciu minut do ok. 2 godzin. W związku z faktem, iż koszt ładowarki DC jest często kilkukrotnie wyższy od AC, w Polsce częściej można spotkać ładowarki AC.

Czy stacja będzie działała, gdy zmienię samochód na inny?

Tak. Gniazda ładowania zostały ujednolicone i na rynku europejskim obowiązuje tzw. typ 2. W przypadku samochodów eksportowanych np. ze Stanów Zjednoczonych istnieje możliwość zastosowania przejściówki.

Zobacz, jakie to proste:

Wypełnij formularz kontaktowy  

Umów się na bezpłatny audyt

Podejmij decyzję 

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz poniżej, zadzwoń pod numer infolinii lub przyjdź do Biura Obsługi Klienta!

Formularz kontaktowy

Dane Klienta:

Imię *
?
Nazwisko *
?
Telefon *
?
Adres mailowy *
?

Adres planowanej inwestycji

Ulica
?
Nr lokalu / domu
?
Miejscowość
?
Kod pocztowy *
?

Dane o zużyciu energii elektrycznej

Uzupełnij wartość zużycia lub rachunku
Okres
Zużycie w kWh
Wartość rachunku w zł

* Jaka oferta Cię interesuje?

Wybierz rodzaj oferty
Fotowoltaika
Magazyn energii
Grzejniki powierzchniowo-akumulacyjne
Pompa ciepła
Stacje ładowania

Sprawdź inne produkty

Pompy ciepła - Energooszczędne rozwiązania grzewcze.

Pompy ciepła

Ekologiczne i nowoczesne rozwiązania grzewcze dla Twojego domu.

Zobacz więcej

Magazyny  energii

Gromadź i przechowuj nadwyżki energii wyprodukowanej dzięki instalacji fotowoltaicznej, by skorzystać z nich w przyszłości.

Zobacz więcej

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Nasi konsultanci opowiedzą Ci o produkcie i odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania. Wypełnij formularz kontaktowy – oddzwonimy!  

*

"*" - Informacje niezbędne do kontaktu w celu realizacji Twojego zgłoszenia

"**" - Zgoda niezbędna do kontaktu w celu realizacji Twojego zgłoszenia

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.