Magazyn energii

Wytwarzasz, przechowujesz i mądrze wykorzystujesz -

tak działa połączenie fotowoltaiki i magazynu energii, które zapewnia Ci jeszcze większą niezależność energetyczną. Niech nadwyżki energii pochodzącej ze słońca zostaną z Tobą na dłużej i służą wtedy, kiedy najbardziej jej potrzebujesz: w godzinach wieczornych
i nocnych oraz w pochmurne dni.
Wytwarzaj, a następnie magazynuj energię,
by czerpać jeszcze więcej korzyści z Domu Mądrze Po(d)łączonego!

Dlaczego warto stosować magazyny energii?

 

Z nami wyposażasz swój dom w system urządzeń stworzony i obsługiwany przez specjalistów. Inwestujesz więc nie tylko w niższe rachunki, ale i w bezpieczeństwo, i pewność na lata. A konsultację i wycenę masz u nas bezpłatnie!

Oszczędzasz energię elektryczną

Dbasz o środowisko

Zwiększasz autokonsumpcję

Zyskujesz niezależność energetyczną

Gromadzisz teraz,

by używać później: magazyn energii
 

Czym jest magazyn energii?

Najłatwiej porównać go do dużej baterii wielokrotnego ładowania i rozładowania, czyli akumulatora energii, którego praca polega na wielokrotnym gromadzeniu energii elektrycznej i jej uwalnianiu w ustalonym czasie. W przypadku magazynu energii przedmiotem procesu są nadwyżki energii wytworzonej przez źródło OZE, tj. instalację fotowoltaiczną. Magazyn taki może być pojedynczym urządzeniem lub może funkcjonować jako system kilku połączonych ze sobą urządzeń.

W jaki sposób magazyn przechowuje energię?

W technologii akumulacji w postaci elektrochemicznej poprzez gromadzenie ładunku elektrycznego na elektrodach pracujących na napięciu stałym. Ze względu na sposób przechowywania energii typowe magazyny dzielimy na: akumulatory litowo-jonowe, akumulatory kwasowo-ołowiowe, przepływowe magazyny energii i wodorowe magazyny energii.

Jaki magazyn energii wybrać?

Nasz Partner doradzi w kwestii doboru odpowiedniego urządzenia. Przede wszystkim magazyn musi być kompatybilny z typem falownika zabudowanego w instalacji fotowoltaicznej. Jest to warunek konieczny w przypadku wybrania magazynu
o oznaczeniu DC, czyli pracującego na napięciu stałym, który może być zabudowany po stronie wtórnej falownika.
Jeśli instalacja fotowoltaiczna nie została jeszcze zabudowana lub wybrane/zabudowane zostały tylko panele bez falownika, to na tym etapie inwestycji można wybrać magazyn
o oznaczeniu AC (pracujący na napięciu zmiennym). Ten typ magazynu jest co prawda droższy, ale tylko dlatego, że jest już zintegrowany z własnym falownikiem i nie ma potrzeby instalowania drugiego, a tym samym nie ma potrzeby weryfikacji kompatybilności tych urządzeń.

Jak długo działa magazyn energii po pojedynczym naładowaniu?

Jak się pewnie domyślasz, to pytanie, na które trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Warto jednak wiedzieć, że na cykl działania magazynu energii mają wpływ takie zmienne, jak:

liczba podłączonych urządzeń
 

zapotrzebowanie energetyczne poszczególnych urządzeń

pojemność samego magazynu
 

Biorąc je pod uwagę, możemy przyjąć, że moc dobrze dobranego magazynu energii z pewnością wystarczy na kilka do kilkunastu godzin pracy.

 

Dla kogo?

Dla posiadaczy instalacji fotowoltaicznej

Jeśli korzystasz już z fotowoltaiki, a teraz chcesz zacząć przechowywać nadwyżki energii, nasz wykwalifikowany Partner przeprowadzi bezpłatny audyt i pomoże Ci dopasować rodzaj urządzenia do Twoich potrzeb.

Dla tych, którzy planują inwestycję w fotowoltaikę

Budujesz nowy dom lub chcesz sprawić, by Twoje gospodarstwo domowe przeszło energetyczną metamorfozę i stało się bardziej samowystarczalne? To dobry moment, by pomyśleć o fotowoltaice oraz o zwiększonej niezależności energetycznej, którą daje Ci magazyn energii. Spraw, by stał się on częścią Twojego nowoczesnego systemu energetycznego i przekonaj się, jak działa Dom Mądrze Po(d)łączony!

Dla poszukiwaczy oszczędności

Chcesz obniżyć rachunki za prąd i ogrzewanie? Pomoże ci w tym magazynowanie! W ten sposób ograniczasz wydatki na energię od dystrybutora. Masz ją w zapasie, więc oszczędzasz!

Dla entuzjastów eko-energii

Ekoenergii z dobrego, odnawialnego źródła nigdy za wiele. Przechowuj ją więc i wykorzystuj mądrze wtedy, kiedy potrzebujesz, bez obaw o stan środowiska. Decydując się na magazyn energii, nie marnujesz tego, co wyprodukujesz dzięki fotowoltaice, a każda nadwyżka znajduje swoje przeznaczenie.

Dlaczego od Enei?

Dla jakości urządzeń i obsługi

Wybierając pakiet magazynów energii, decydujesz się na urządzenia najwyższej jakości. Sprzęt zostanie ponadto dopasowany do Twoich potrzeb przez naszego doświadczonego Partnera, a po instalacji możesz liczyć na obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.

Dla pewności i bezpieczeństwa inwestycji

Doświadczenie naszych Partnerów będzie gwarancją wieloletniej satysfakcji z dobrze działającego systemu.

Magazyn energii: podłączenie krok po kroku.

Posiadasz instalację
fotowoltaiczną i chcesz
przechowywać wyprodukowane
nadwyżki energii?

Nasz wykwalifikowany 
i doświadczony
Partner wykona bezpłatny audyt

 i zaproponuje odpowiednią
pojemność baterii urządzenia dostosowaną do Twoich potrzeb.

Otrzymasz przeznaczoną

dla Ciebie ofertę.

Gdy zaakceptujesz ofertę,
nasz Partner zrealizuje
zamówienie i zamontuje
magazyn energii
w Twoim domu lub firmie.

Dofinansowanie do magazynów energii

Możliwość skorzystania z dofinansowania, by obniżyć koszy związane z zakupem
i montażem magazynów energii.

 

Niech magazynowanie będzie tanie! 

 

Obniż koszty podłączenia magazynu energii do Twojego gospodarstwa domowego dzięki dotacji Mój Prąd 5.0.

 

Kto może skorzystać z dofinansowania?

 

  • osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, mające zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji (lub umowę sprzedaży energii elektrycznej),

  • klient, który chce otrzymać dotację, a korzysta z systemu opustów, musi zmienić dotychczasowy sposób rozliczeń na net billing.

 

Co, poza magazynem energii, może podlegać dofinansowaniu w programie Mój Prąd 5.0? 

 

  • zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych (panele fotowoltaiczne, inwerter oraz inne niezbędne oprzyrządowanie,
przy czym koszt zakupu i montażu licznika nie jest kosztem kwalifikowanym),

  • zakup następujących urządzeń: magazyn ciepła/urządzenie grzewcze (pompa ciepła), system zarządzania energią,
kolektory słoneczne.

 

Jak złożyć wniosek?

 

Wnioski o dotację w programie Mój Prąd 5.0 składasz on-line. 

 

Kiedy złożyć wniosek?

 

Wnioski należy składać od 22.04.2023 r. do 22.12.2023 r. lub do wyczerpania alokacji środków w ramach piątego naboru wniosków w ramach programu priorytetowego Mój Prąd na lata 2021 – 2023 (MP5).


Więcej informacji dostępnych pod linkiem https://mojprad.gov.pl

Dowiedz się więcej

Magazyn energii pozwala na przechowywanie wyprodukowanych przez instalację PV nadwyżek energii elektrycznej. Nadwyżki można wykorzystać w okresach deficytów energetycznych, gdy Twoja instalacja produkuje mniej energii, oraz w godzinach, w których zużycie energii w Twoim domu jest największe.

Magazyny energii podłączane do istniejącej już instalacji fotowoltaicznej nie wymagają zbyt dużej przestrzeni. Mogą być one montowane nawet na powierzchni ściany wynoszącej około 2 metrów kwadratowych, w zależności od ich wymiarów. Dlatego też najczęściej montowane są w garażach lub pomieszczeniach technicznych.

Żywotność oraz czas eksploatacji magazynów energii są różne. Zależą one od marki, jaką wybierzemy, zastosowanych materiałów do ich produkcji oraz ich parametrów technicznych.

Montaż magazynu energii nie zmienia w żaden sposób statusu posiadaczy instalacji fotowoltaicznej. Daje on możliwość korzystania z większej ilości własnej energii elektrycznej. Energia ta podczas okresów produkcji nadwyżek w pierwszej kolejności trafi do magazynów energii poprzez proces ich ładowania, a dopiero po ich pełnym naładowaniu zostanie przesłana do sieci.

Sprawdź także inne energooszczędne rozwiązania!

Korzystaj z odnawialnego
źródła energii

Ekologiczne

rozwiązania grzewcze

dla Twojego domu

Bliżej, wygodniej i taniej,

gdy ładujesz samochód

Energooszczędne ogrzewanie

pod Twoim dachem

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz poniżej, zadzwoń pod numer infolinii lub przyjdź do Biura Obsługi Klienta!

Dane Klienta:

?
?
?
?


Adres planowanej inwestycji

?
?
?
?


Dane o zużyciu energii elektrycznej


Jaka oferta Cię interesuje? *