Projekty edukacyjne

Sprawdź co robimy dla uczniów i studentów

Chętnie dzielimy się wiedzą i dbamy o rozwój kompetencji młodych ludzi wchodzących na rynek pracy. Program wspierania szkolnictwa branżowego i technicznego powstał z myślą o uczniach, którzy przygotowują się do wykonywania zawodu elektromontera, elektryka i energetyka. Inicjatywy realizowane w ramach programu dają możliwość poznania infrastruktury technicznej naszej Grupy, rozmów i zdobycia wiedzy od ekspertów branży energetycznej oraz uczestnictwa w konkursach stypendialnych związanych z nowymi technologiami.

 

Poprzez uczestnictwo w targach edukacyjnych oraz promocję szkolnictwa branżowego i technicznego, wspieramy szkoły w popularyzacji zawodu elektromontera.

 

Patronatem zostało dotychczas objętych 16 szkół z terenu działalności spółek naszej Grupy, które wyróżniają się wysokim poziomem nauczania.

W ramach współpracy ze szkołami patronackimi realizujemy następujące projekty edukacyjne:

Zasileni wiedzą to projekt edukacyjny, który wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnej edukacji. Specjalnie dla szkół patronackich, pracownicy Grupy Enea opracowali  materiały edukacyjne, które w przystępny i ciekawy sposób przedstawiają zagadnienia współczesnej branży energetycznej. Dzięki filmom z wykładami ekspertów, quizom i proponowanym ćwiczeniom,  uczniowie są systematycznie „zasilani wiedzą” niezbędną do podjęcia zawodu w branży energetycznej.

Konkursu Moc na start ma na celu promocję wiedzy o energetyce i zagadnień związanych z rozwojem nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie energetyki wśród młodzieży uczącej się w naszych szkołach patronackich. Każdego roku konkursowi przyświeca inny  temat przewodni, w ramach którego uczniowie przygotowują prace i walczą o stypendia w wysokości 3000 złotych na rozwój swoich zainteresowań zawodowych. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Wojewody Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Konferencja „Współpraca – Energia – Przyszłość” organizowana od 2022 roku dla uczniów oraz nauczycieli naszych szkół  patronackich pomaga nawiązywać dobre, inspirować nowymi pomysłami oraz dzielić się dobrymi praktykami i wiedzą.

Kontakt

 

ENEA S.A.

Departament Zarządzania Zasobami Ludzkimi GK

Biuro Zarządzania Procesami Personalnymi

Ul. Pastelowa 8

60 – 198 Poznań

Karolina Budzyńska-Ulitina

karolina.budzynska@enea.pl

Zajrzyj również

Aktualności HR

Sprawdź co się u nas dzieje.

Praca w Grupie Enea

Poznaj aktualne oferty pracy oraz jak przebiega proces rekrutacyjny w naszej Grupie.