„Więcej światła” to targowe spotkanie specjalistów z branży oświetleniowej oraz przedstawicieli samorządów. Piąta edycja targów odbyła się 2-3 czerwca 2016 r. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Enei Oświetlenie, Enei i Enei Operator.

Podczas wydarzenia wiodące firmy prezentowały najnowsze produkty i rozwiązania z obszaru oświetlenia drogowego i iluminacyjnego.

- Motywem przewodnim tegorocznych targów było zarządzanie oświetleniem – mówi Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie. W ubiegłych latach prezentowaliśmy samorządom energooszczędne oprawy LED. Teraz pokazujemy, że można pójść o krok dalej. Gminy mogą posiadać nowoczesne oświetlenie i sterować nim. Systemy te zapewniają nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców, ale pozwalają jeszcze bardziej zwiększać oszczędność energii.

Sterowanie oświetleniem obejmować może krótkie odcinki instalacji oświetleniowej na jednej ulicy, jak i duże obszary miejskie. To systemy od mniej skomplikowanych, wykorzystujących łączność bezprzewodową, po rozbudowane rozwiązania informatyczne. Co ciekawe, podczas targów dużym zainteresowaniem cieszyło się inteligentne oświetlenie ścieżki pieszo-rowerowej w Mieścisku zaprojektowane i wykonane przez Eneę Oświetlenie.

Ważnym aspektem oświetlenia drogowego, o którym rozmawiano w Kołobrzegu, jest bezpieczne oświetlenie przejść dla pieszych. Odpowiednie wykonanie projektu - oświetlenie wkraczającego na jezdnię i znajdującego się na niej - istotne jest dla wszystkich uczestników ruchu, a szczególnie dla kierującego pojazdem, który odpowiednio wcześnie musi dostrzec pieszego. 

Wystąpienie Mariusza Kądziołki, prezesa Enei Oświetlenie.