Przez najbliższe trzy lata ulice Poznania będą zdobić w okresie świątecznym dekoracje świetlne wykonane i zamontowane przez Eneę Oświetlenie. To efekt wygranego przez spółkę przetargu. W tym roku świąteczne iluminacje Enei Oświetlenie pojawią się również w ok. 160 miastach i miasteczkach na terenie całej Polski.

Nowa iluminacja w Poznaniu złożona jest z ponad pięciuset energooszczędnych elementów świetlnych, w których znajduje się ok. 1,4 mln diod LED o ciepłej, białej barwie światła. Zainstalowana została wzdłuż Traktu Królewskiego: od Śródki przez Ostrów Tumski, plac Kolegiacki, po Stary Rynek i przyległe ulice, a także na ul. Paderewskiego, placu Wolności, ul. 27 Grudnia, placu Mickiewicza, Świętym Marcinie i Kaponierze. Nowy, świąteczny wystrój otrzymały także poznańskie rynki: Wildecki, Jeżycki oraz Łazarski, a także place: Wielkopolski i Bernardyński.

– Bardzo cieszymy się, że to właśnie nasza spółka przyczyni się do stworzenia w Poznaniu świątecznej atmosfery. Poznań to miasto, które jest jednym z kluczowych Klientów naszej spółki – powiedział Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie.

Poznaniaków i turystów zainteresują zapewne ciekawe, niepowtarzalne dekoracje przestrzenne 3D, nawiązujące do legend, historii, a także architektury miasta. Na placu Kolegiackim zobaczyć możemy wyczarowany przez światło fragment portyku Kolegiaty św. Marii Magdaleny, która – do czasu rozbiórki na początku XIX w. – była jednym z największych gotyckich kościołów w Polsce. Fontanny zdobiące cztery narożniki Starego Rynku otoczyły świetlne aranżacje nawiązujące stylistycznie do renesansowego Ratusza. Do spacerów spod Katedry na Śródkę, zaprasza malowniczo rozświetlony Most Jordana.

W tym roku świąteczne iluminacje Enei Oświetlenie pojawią się w około 160 miastach i miasteczkach na terenie całej Polski, m.in. w Szczecinie, Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze, Pile, Wałczu i Jeleniej Górze. 

W tym roku świąteczne iluminacje Enei Oświetlenie pojawią się w ok. 160 miastach i miasteczkach na terenie całego kraju.