Specjalista / Starszy Specjalista ds. Sprawozdawczości

Enea Centrum
Poznań, wielkopolskie
umowa o pracę
praca stacjonarna

Grupa Kapitałowa Enea to nowoczesny Pracodawca, który odgrywa jedną z kluczowych ról w rozwoju gospodarki krajowej. Działalność naszej Grupy opiera się na wytwarzaniu, dystrybucji i handlu energią elektryczną oraz świadczeniu usług w zakresie elektroenergetyki. Zatrudniamy blisko 15 tysięcy ludzi, którzy z pasją realizują swoje zadania. Naszymi Wartościami są Uczciwość, Odpowiedzialność, Kompetencja i Bezpieczeństwo. Jeżeli jesteś osobą, która jest nastawiona na realizację celów, potrafi współpracować w zespole, a przy tym profesjonalnie podchodzi do swoich obowiązków złóż do nas swoją aplikację.
Więcej o nas na www.enea.pl.

Twój zakres obowiązków

·       Sporządzanie jednostkowych sprawozdań finansowych statutowych.

·       Sporządzanie jednostkowych grupowych pakietów konsolidacyjnych.

·       Sporządzanie sprawozdań branżowych, w zakresie za jaki odpowiada ENEA Centrum.

·       Sporządzanie sprawozdań statystycznych, w zakresie za jaki odpowiada ENEA Centrum.

·       Sporządzanie sprawozdań do NBP.

·       Współpraca z audytorem badającym sprawozdania jednostkowe.

·       Przygotowywanie danych i raportów w zakresie sprawozdawczości jednostkowej zgodnie z wytycznymi przełożonego oraz potrzebami i oczekiwaniami Klienta.

·       Analiza zapisów na kontach KG, w ramach przypisanej odpowiedzialności.

·       Uzgadnianie sald należności i zobowiązań oraz przychodów i kosztów w ramach Spółek Grupy Kapitałowej na potrzeby sprawozdawcze.

·       Obsługa zleceń zgłaszanych na platformie serwis desk FK w zakresie merytorycznym Pionu

Nasze wymagania

·       Wykształcenie wyższe licencjackie, magisterskie, preferowany kierunek ekonomiczny

·       Co najmniej 5- letnie doświadczenie zawodowe w obszarze księgowości/sprawozdawczości

·       Znajomość procesów finansowo-księgowych

·       Znajomość zagadnień z obszaru rachunkowości,

·       Mile widziana znajomość zagadnień z obszaru MSR/MSSF

·       Mile widziana praktyczna znajomość  zagadnień związanych ze sprawozdawczością

·       Mile widziana znajomość systemu SAP BPC

·       Praktyczna znajomość pakietu MS Office

·       Bardzo dobra organizacja pracy własnej, umiejętność pracy w zespole, nastawienie na realizację celów

·       Umiejętność radzenia sobie ze stresem i pracy pod presją czasu

Benefity

stabilne zatrudnienie

bezpieczne
środowisko pracy

rozwój i szkolenia

opiekę
medyczną

program PPE

ubezpieczenie

ulgę na energię
elektryczną

dofinansowanie
do wypoczynku

zajęcia sportowe

Dołącz do nas!

Na Twoje CV czekamy
do 2024-04-01
Planowany termin
zatrudnienia od 2024-04-15

Jednocześnie informujemy wszystkich kandydatów, że bez poniższego oświadczenia oferta pracy nie będzie rozpatrywana. Zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane oferty.

Jeżeli załączając swoją aplikację CV :

  1. zamieszcza Pan/Pani w CV i/lub liście motywacyjnym inne dane osobowe niż obejmujące: imię (imiona) i nazwisko, datę urodzenia, dane kontaktowe, wykształcenie, kwalifikacje zawodowe, przebieg dotychczasowego zatrudnienia,
  2. w dokumentach rekrutacyjnych zamieszcza   Pan/Pani z własnej inicjatywy dane, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO np.   stan zdrowia, przekonania religijne, przynależność do związków zawodowych.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli:

„Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w CV i/lub w liście motywacyjnym w celu przeprowadzenia i rozstrzygnięcia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu."

Ma Pan/Pani prawo do cofnięcia powyższej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Brak zgody na przetwarzanie danych osobowych w powyższych zakresach lub jej wycofanie, nie może być podstawą niekorzystnego traktowania Pana/Pani, a także nie może powodować wobec Pana/Pani jakichkolwiek negatywnych konsekwencji.

 Informacja Administratora danych:

[Administrator Danych Osobowych] Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest ENEA Centrum Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, pl. Władysława Andersa 7, 61-894 Poznań.

[Inspektor Ochrony Danych] Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: ecn.iod@enea.pl.

[Cel i podstawy przetwarzania danych] Pana/Pani dane osobowe zawarte w CV i/lub liście motywacyjnym (dalej: dokumenty aplikacyjne) będą przetwarzane przez Administratora w celu przeprowadzenia i rozstrzygnięcia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu.

Podstawami prawnymi przetwarzania Pana/Pani osobowych jest:

  1. wypełnienie obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, zgodnie z art. 22¹ § 1 Kodeksu pracy (art. 6 ust. 1 lit. c) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. tzw. ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, dalej: RODO), wobec czego ich podanie jest obowiązkowe, a ich niepodanie uniemożliwia udział w procesie rekrutacji;
  2. podjęcie działań na Pana/Pani żądanie przed zawarciem umowy o pracę, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b) RODO;
  3. dobrowolna zgoda zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) lub   art. 9 ust. 2 lit. a) RODO;
  4. ustalenie, dochodzenie lub obrona roszczeń pomiędzy Panem/Panią
    a Administratorem zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. f) RODO.

 [Odbiorcy danych osobowych] Administrator może ujawnić Pana/Pani dane osobowe podmiotom świadczącym na rzecz Administratora usługi prawne, dostawcom usług lub produktów działającym w jego imieniu, w szczególności podmiotom świadczącym dla Administratora usługi IT, HR, serwisowe, agencyjne, administracyjne.

[Czas przechowywania danych] Pana/Pani dane osobowe będą przechowywane wyłącznie na czas trwania procesu rekrutacji, a po jego zamknięciu wszelkie dokumenty aplikacyjne zostaną zniszczone.

 [Pana/Pani prawa] Posiada Pan/Pani prawo żądania:

  1. dostępu do treści swoich danych - w granicach art. 15 RODO;
  2. ich sprostowania – w granicach art. 16 RODO;
  3. ich usunięcia - w granicach art. 17 RODO.