Szukaj

Przebieg rekrutacji

Jako Grupa Enea, gwarantujemy najwyższą jakość realizacji procesów rekrutacyjnych. Jeśli poszukujesz stabilnej i pełnej wyzwań pracy – dobrze trafiłeś.

Zapraszamy wszystkich, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie i potrafią je wykorzystać w praktyce. W pierwszej kolejności oferty pracy kierujemy zawsze do naszych Pracowników dając im szansę rozwoju i możliwość awansu. Jeśli w ten sposób nie wyłonimy odpowiedniego Kandydata na dane stanowisko, otwieramy rekrutację zewnętrzną zapraszając wszystkich zainteresowanych do odpowiedzi na ofertę pracy.

Rekrutacja w Grupie Enea to:

 • zaproszenie Kandydatów do udziału w kilku etapach;
 • zastosowanie zróżnicowanych narzędzi rekrutacyjnych;
 • skrupulatność w doborze najlepszych.

ETAPY PROCESU REKRUTACJI

Zapoznaj się uważnie z naszą ofertą, z zadaniami na stanowisku oraz wymaganiami odnośnie kwalifikacji.

Wyślij CV i list motywacyjny na podany w ogłoszeniu adres mailowy lub przez opcję APLIKUJ. Pamiętaj, że CV jest Twoją wizytówką i jego treść decyduje o tym, czy zaprosimy Ciebie na spotkanie.

Przed wysłaniem do nas aplikacji koniecznie sprawdź, czy:

 • Twoje CV  zawiera informacje, które są istotne dla stanowiska, na jakie aplikujesz?
 • opisałeś nam swoje wykształcenie i ścieżkę kariery zawodowej?
 • opisałeś nam swój zakres pełnionych obowiązków i umiejętności, które posiadasz?
 • wpisałeś zgodę na przetwarzanie danych?
 • dołączyłeś dokumenty w treści maila i podpisałeś się na liście motywacyjnym?

Po otrzymaniu aplikacji, sprawdzimy, czy Twoje kompetencje są zgodne z naszymi potrzebami i wymaganiami na stanowisku. Jeśli tak, zaprosimy Cię do udziału w spotkaniu rekrutacyjnym.

Na tym etapie spotkasz się z doświadczonym specjalistą ds. rekrutacji oraz menedżerem danego zespołu, celem weryfikacji Twojej motywacji do podjęcia pracy, wiedzy merytorycznej oraz dotychczasowego doświadczenia.

Spotkanie będzie też okazją do uzyskania odpowiedzi na Twoje pytania odnośnie zakresu odpowiedzialności i warunków pracy.

W przypadku stanowisk wymagających płynnej znajomości języka obcego, możesz spodziewać się dodatkowej weryfikacji.

Na tym etapie w zależności od stanowiska i przyszłej roli w strukturach naszej firmy weźmiesz udział w:

 • testach psychologicznych lub merytorycznych - mogą mieć one formę pytań zamkniętych jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru bądź też pytań otwartych lub problemów do rozwiązania,
 • próbkach pracy - zostaniesz poproszony o wykonanie zadania, jakie na co dzień wykonuje się na stanowisku pracy, na które aplikujesz,
 • Assessment Center (w przypadku stanowisk menedżerskich lub sprzedażowych) - poprosimy Ciebie o wypełnienie testów, udział w ćwiczeniu zespołowym lub indywidualnym oraz rozwiązanie case study.

Skontaktujemy się z Tobą bez względu na ostateczny wynik procesu.

Nie uzasadniamy odrzuconym kandydatom motywów, którymi kierowaliśmy przy wyborze. Mamy swój model kompetencji oraz określone wymagania stanowiska związane z naszą polityką i zmianami, które cały czas zachodzą w naszej firmie. Informacje te są tajne. Twoje dokumenty aplikacyjne po wybraniu kandydata, zostaną zniszczone. Nie przechowujemy wyników testów ani notatek z rozmów. Nie udzielamy też nikomu informacji zwrotnej o Tobie ani innych osobach biorących udział w rekrutacji.

Jeżeli przejdziesz pomyślnie proces rekrutacji, przedstawimy Ci ofertę pracy.

Zawsze zachęcamy Cię do regularnego śledzenia naszych ofert pracy na stronie www.enea.pl i popularnych portalach rekrutacyjnych.

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.

Informacja

Witaj, korzystasz z przeglądarki ( bądź ustawień wyświetlania) w wersji niższej niż Internet Explorer 11. Z tego powodu strona może wyświetlać się niepoprawnie. Proponujemy wyświetlanie strony w przeglądarkach Mozilla Firefox oraz Chrome.